Відзнаки отця Омеляна Ковча цього року вручатимуть восени

Другий рік поспіль комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча встановлює відзнаки отця Омеляна Ковча. Цього року їх вручатимуть восени.

Про це 8 травня повідомив заступник голови Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник на прес-конференції у Прес-клубі.

Цієї відзнакою нагороджуються представники трьох народів, які проявили себе великими гуманістами, або продемонстрували великі приклади самопожертви.

Відзнаки вручає Глава УГКЦ. «Відзнака – у формі грамоти глави УГКЦ, а також статуетки. Цього року, у зв’язку з тим, що весною відбувається Всеукраїнська проща і відкриття пам’ятника о. О. Ковчу в Перемишлянах, було вирішено вручати відзнаки восени», – каже І. Васюник.

Щодо претендентів, то за його словами, згідно з процедурою близько 100 громадських організацій, авторитетних людей подає свої пропозиції на відзнаку і потім комітет у декілька етапів проводить відбір.

Паралельно комітет зараз займається архівуванням всіх матеріалів, що стосуються життя і діяльності о. Омеляна Ковча і готує до випуску монографічну книгу.

Нагадаємо, у 2011 році відзнаками о. Омеляна Ковча були нагороджені визначний український поет і перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса, член Спілки письменників України Мойсей Фішбейн, керівник Міжнародної лікувально-виробничої майстерні при міжрайонному Радянському психоневрологічному диспансері у Києві Ніна Горностай, яка вже понад 36 років опікується психічно та неврологічно хворими людьми, вишукуючи можливості для їх праці, реабілітації та соціальної адаптації. Також відзнаку отримав Український католицький університет, який успадкував і продовжує наукову діяльність Богословської академії, яку започаткував у 1928-29 роках у Львові Митрополит Андрей (Шептицький).

Відзнакою було нагороджено заступника міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаша Семоняка, який у своїй діяльності докладає багато зусиль до розвитку добросусідських взаємин між поляками та українцями.

Архіви