Міський голова Львова зупинив через суди понад 100 ухвал міськради

На сьогодні Львів не має затвердженого складу членів міськвиконкому. Міський голова судиться з міською радою та зупинив, за допомогою рішень, судів понад сто ухвал міської ради.

Про це сьогодні, 18 вересня, під час публічних дебатів: «Яку децентралізацію влади лобіюють партії-учасниці місцевих виборів 25 жовтня 2015 року на Львівщині», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник ПП «Громадський рух «Народний контроль» Валерій Веремчук.

– На жаль, у Львові є проблеми через авторитаризм одного чиновника, тобто міського голови. І ми бачимо, що багато інвестиційних проектів не заходить у Львів, тому що не знайшли спільних дотиків з місцевою владою. Тому важливо, щоб у наступній каденції міської ради у нас не було повної монополії. І міський голова, який буде обраний, і депутатський корпус не були би в одних руках, – вважає він.

На його думку, функція місцевої влади – не карати чи пробачати. Її функція -надавати мешканцям громади освітні, медичні, адміністративні та інші послуги. Тобто все, що потрібно для гідного життя людей. Це можна робити через запровадження заходів децентралізації.

За словами Валерія Веремчука, завдяки певним змінам у бюджетному кодексі, бюджет розвитку Львова сягне цього року близько мільярда гривень. Також він зазначив, що новий закон передбачає передання багатьох повноважень органам місцевого самоврядування. І висловив сподівання, що у Львові вже не буде скандалів через незаконне будівництво. Тому що цей аспект контролюватиме місцева громада.

– Вплив на кадрові призначення. Територіальна громада буде не повноцінно впливати на ситуацію, якщо керівники державних органів і служб будуть призначені без погодження і впливу територіальної громади. Тому ми вважаємо, що ці повноваження мають поступово переходити під вплив громад і представників цієї громади, – каже діючий депутат міськради.

Також в рамках децентралізації він сподівається на створення нормального механізму надання адміністративних послуг. Причому, його варто  поширювати на всіх, в тому числі і сільських територіях. 
– І забезпечити громадський контроль за якістю цих послуг. Тому що ми маємо дуже багато звітів на папері, але конкретного полегшення ситуації для мешканців ми не бачимо, – каже Валерій Веремчук.

Архіви