Парламент, замість децентралізації, запроваджує партійний диктат, – експерт

Партії, які представлені в парламенті, говорять про децентралізацію, але приймають закон про місцеві вибори, в якому ще більш міцною стає позиція керівного органу політичної партії.

Про це сьогодні, 18 вересня, під час публічних дебатів: «Яку децентралізацію влади лобіюють партії-учасниці місцевих виборів 25 жовтня 2015 року на Львівщині», що відбулися у Львівському прес-клубі, заявила заступник керівника моніторингової аналітичної групи «Цифра»  Іванна Фединчук.

– Згідно з законом про місцеві вибори, виключно керівний орган партії вирішує – чи бере участь у виборах та чи інша місцева організація політичної партії. Крім того, список кандидатів у депутати до міської чи обласної ради також повинен бути затверджений керівним органом політичної партії. Кандидати на посади міських голів також повинні бути затверджені керівним складом політичної партії. Тобто виходить парадокс. В той час, коли вся країна та найбільші політичні гравці говорять про децентралізацію в країні, вони приймають закони, які посилюють позицію керівних органів політичних партій, – каже вона.

Також  Іванна Фединчук зауважила, що зовнішня реклама, яка так щедро вже заповнила область, абсолютно не нагадує, що відбудуться місцеві вибори. 

– На зовнішній рекламі ми бачимо основні меседжи, які йдуть з Києва, з центральних органів політичних партій. І ми розуміємо, що виборця заводять в оману, коли йому пропонують гасла, які зовсім не стосуються повноважень місцевого депутата. Тобто ні питання пенсій, ні зарплат, ні армії зовсім не стосується повноважень депутатів місцевої ради, – каже Іванна Фединчук.

Архіви