Керівництво Львовом відбувається лише з кабінету міського голови – депутат

Уся робота і все управління у Львівській міській раді є цілковито централізованим. І все керівництво відбувається навіть не з 3-4 кабінетів заступників міського голови, які на сьогодні є нелегітимними, бо не були обраними, а лише з кабінету міського голови.

Про це сьогодні, 18 вересня, під час публічних дебатів: «Яку децентралізацію влади лобіюють партії-учасниці місцевих виборів 25 жовтня 2015 року на Львівщині», що відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник від 
ВО «Свобода» Яромир Самагальський.

– Натомість ми вважаємо, що максимум повноважень та максимум коштів мають йти в районні адміністрації, які більше наближені до мешканця, – каже він.

На його думку, сьогодні і державні, і муніципальні органи в цивілізованих країнах – це є центри обслуговування мешканців.
– Спілкування мешканця і держави можна звести до нормальної філософії, яка зараз превалює в цивілізованих країнах – це надання будь-яких послуг населенню.

Повноваження можна розділити. Це ті, що притаманні тільки державі: міжнародна політика, оборона, служба безпеки, антимонопольне законодавство. Є змішані – охорона правопорядку, медицина, освіта, транспорт. І є, які притаманні тільки місцевому самоврядуванню. 95% усіх потреб мешканців будь-якої нормальної цивілізованої країни  повинні задовольнятися на місцевому рівні, – вважає Яромир Самагальський.

Він нагадав, що ще в 1997 році Україна приєдналася до Європейської хартії . 
– Але, на жаль, проводилася не децентралізація, а  – централізація. І ті рішення, які зараз нам пропонуються, є не системні рішення. Вони – паліативні, – каже він.

Архіви