Мінімальна такса за голосування в облраді – $10 тисяч. За кадрові призначення – $20-30 тисяч, – депутат

Про це сьогодні, 9 серпня, під час прес-конференції на тему «Погроза вбивством і підпал автомобіля – політичні конфлікти на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клуб, повідомила член ради партії «Воля», депутат Івано-Франківської облради Ольга Галабала.

За її словами, така ситуація – чи не у всіх радах різних рівнів. Через те, що на місцях залишилися місцеві клани та родини, які не хочуть поступатися своїми інтересами.

Ми багато говоримо про корупцію у Верховній Раді та Кабміні, але ні слова не говоримо про корупцію на місцевому рівні. Корінь всієї корупції, який є в Україні, – на місцевому рівні. На місцевому рівні розкрадають від 30 до 50 відсотків коштів за схемами, які в кожній раді працюють однаково, стверджує вона.

Як приклад наводить Сколе.

– Бюджет Сколе – 5,9 млн гривень. Через голосування під час сесії міської ради міський голова виводив приблизно половину коштів на потреби житлово-комунальної сфери. А далі – на свої приватні підприємства. В місяць до ста тисяч гривень через схеми фіктивної оренди, оренди земельних ділянок та іншого міський голова клав собі в кишеню. І коли люди починають виступати, то отримують погрози, підпали та повний ігнор міліції, – стверджує Ольга Галабала.

За її словами, тих осіб, які намагаються змінити ці корупції схеми, намагаються залякати та засудити.

– Наприклад, в Самборі працівникам прокуратури вже не дають земельні ділянки, як вони звикли, то вони фабрикують проти мера кримінальну справу. В Червонограді проти керівника міста є дуже багато судових справ, тому що він на конкурсних засадах призначає керівників комунальних підприємств і базару в центрі міста, – депутат стверджує, що такі речі діються в різних містах Львівщини.

За словами координатора партії «Воля» у Львівській області, депутата Старосамбірської районної ради Василя Курія, новий міський голова Самбора Юрій Гамар та його команда нещодавно передала до правоохоронних органів інформацію про діяльність попередньої каденції міської ради.

– Там не адміністративні, а кримінальні порушення з грубими цифрами, відмивання коштів, закупівля бруківки, яка коштує 70 гривень, за 300 грн, відловлювання бродячих собак за великі гроші. В прокуратурі лежить великий стос звернень. Ніхто не рухається. Натомість кілька днів тому прокуратура звинувачує Юрія Гамару в тому, що він проголосував за підвищення своєї зарплатні. Хоча насправді він не голосував, – розповідає Василь Курій. 

Архіви