Львівська обласна рада забула про сміттєзвалище у Великих Грибовичах

Донині не виконані заходи, визначені рішеннями від 04.07. 2006 р. та від 19.02.2008 р. Львівської обласної ради “Про експлуатацію сміттєзвалища в с. Грибовичі”: не розроблені і не погоджені проекти з рекультивації частини території сміттєзвалища та поетапної повної рекультивації сміттєзвалища з вирішенням проблеми щодо сховищ гудронів, не закуплена додаткова спецтехніка, необхідна для ефективної експлуатації і рекультивації звалища.

За результатами перевірок дотримання санітарного законодавства на полігоні ТПВ "Збиранка" в 2009-2012 роках були виявлені численні порушення вимог санітарного законодавства при його експлуатації. Зокрема: проведення збирання вторинної сировини, незабезпечення проведення заходів із затримування легких фракцій відходів і попередження забруднення прилеглих до звалища територій, відсутність контролю за технічним станом дамби збірника інфільтрату, незабезпечення дезинфекції коліс спецкомунтранспорту при виїзді зі звалища.

За ці порушення до адміністративної відповідальності держсанепідслужбою притягалися посадові особи ЛКП "Збиранка": чотири рази – директор підприємства Б. Горбаль, тричі – заступник директора Б. Плашенко.

Санепідслужба скеровувала приписи, інформації в міську раду, органи прокуратури, обласні органи влади, а також винесла в лютому 2011 року адміністративно-запобіжну постанову щодо постійної заборони збирання на звалищі вторинної сировини.

Про ці факти бездіяльності йдеться у цьогорічній серпневій відповіді на інформаційний запит Львівського прес-клубу начальника головного управління Держсанепідслужби у Львівській області Р.Павліва.

Архіви