Львів’ян попередили про підвищення тарифів на вивезення сміття

Фірми, які вивозять тверді побутові відходи зі Львова, приватно  домовляються, куди вивозити сміття. Натомість Львів з бюджету компенсує перевізникам витрати на перевезення сміття на полігони.

1 грудня депутати надали на наступні півтори місяці 36 млн гривень для цієї компенсації. Але чи довіз перевізник на сміттєзвалище, чи викинув сміття десь несанкціоновано, міськрада не контролює.

Про це сьогодні, 7 грудня, під час прес-конференції на тему: «Львівська схема з вивезення й утилізації ТПВ: способи її здешевлення. Результати конкурсу з визначення переможця на вивезення ТПВ з Галицького району Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив член постійної комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міської ради Роман Іванців.

– Місць, які би відкрито повідомляли про свою згоду прийняти львівське сміття, немає. Тому перевізники приватно домовляються десь у Дніпрі, Києві чи ще десь. В тарифах, за якими сплачують мешканці Львова, закладено довезення сміття тільки до Грибовичів, – каже він.

Але саме через те, що місто не може контролювати вивезення сміття за межі області, і виникають випадки, коли львівське сміття знаходять в різних куточках України в лісах чи полях. За його словами, гроші перевізникам компенсують на основі акту приймання-здавання сміття на полігон. Проте, чи насправді туди вивезли сміття, чи просто домовилися і оформили папери, депутати міськради не знають.

– Контролювати вивезення та утилізацію ми можемо тільки в межах області, – сказав Роман Іванців.

За його словами, якщо кожне сміттєзвалище Львівської області прийме одну машину зі сміттям зі Львова, то це не буде критично для звалища. Натомість місто би сплачувало їм зі свого бюджету за захоронення. Але – не хочуть і все.

– Це питання вже заполітизоване, – вважає депутат міськради.

Він також нагадав, що зараз закінчуються договори з фірмами, які вивозили сміття, і будуть оголошені нові конкурси. І в умовах нових конкурсів буде враховано вивезення сміття в межах 50 км та підвищення розміру мінімальної зарплати. А для мешканців це означає підвищення тарифів на вивезення сміття.

Архіви