Львів’яни не вміють користуватися новими контейнерами для сміття

1 грудня у Галицькому районі були встановлені нові контейнери для сміття. Від попередніх вони відрізняються тим, що є закритими. І щоби їх відчинити, треба натиснути на педаль або кнопку. Інструкція з використання розташована на самому контейнері.

Про це сьогодні, 7 грудня, під час прес-конференції на тему: «Львівська схема з вивезення й утилізації ТПВ: способи її здешевлення. Результати конкурсу з визначення переможця на вивезення ТПВ з Галицького району Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив власник ТзОВ «Грінера Україна» Богдан Михалусь.

Проте, за його словами, перші два дні контейнери були майже порожні, а мешканці складали сміття навколо.

– Мабуть, треба буде надати спеціальну людину, яка обходитиме майданчики та допомагатиме людям користуватися контейнерами, буде їх вчити. Проте, якщо виокремити хвилин п’ять, прочитати інструкцію, то можна навчитися, – каже перевізник.

Він стверджує, що ці контейнери дуже дорогі. А термін їхньої дії – десять років. Але він сподівається, що вони прослужать, бодай, половину цього строку.

– Я був здивований, коли побачив, що до контейнерів для змішаного сміття викидають і будівельні матеріали, – говорить Богдан Михалусь.

Також для вивезення сміття з цих контейнерів були закуплені нові сміттєвози 2016 року випуску.

– На машину встановлюють спеціальний контейнер, білий кузов, для змішаного сміття. Вона їде і збирає сміття тільки з контейнерів для змішаного сміття. Потім встановлюється контейнер іншого кольору, наприклад, синього, для вторсировини. Те саме зі склом. Тут – бак зеленого кольору, – пояснює власник ТзОВ “Грінера Україна”.

Роблять це для того, щоб вторсировину та бите скло можна було пускати на  перероблення. А якщо таке сміття потрапило в загальний контейнер, то вартість вторсировини і скла суттєво знижується.

– Але львів’яни дуже погано сортують сміття, – повідомив Богдан Михалусь.

Він відмовився повідомити, куди вивозиться львівське сміття. Проте висловив сподівання, що скоро йому вдасться придбати земельну ділянку, де він облаштує полігон твердих побутових відходів.

–  Мій прихід в Україну був пов’язаний з Грибовичами. У мене була ідея рекультивувати полігон,  а на тому місці, де зараз є кислі гудрони, зробити ще одну частину полігону з сучасними європейськими екологічними вимогами. За моїми підрахунками, ми би мали місце ще куди, як мінімум 10 років, вивозити  сміття. На жаль, цього не сталося, виникла пожежа, загинули люди, – новий перевізник повідомив, що багато років жив та займався цим бізнесом в США.

Проте, за його словами, якби він народився і виріс за кордоном, а не у Львові, то не зміг би тут працювати.

– Якби я не був львів’янином, не розмовляв би українською мовою, я би не зміг цього зробити. Я не заздрю іноземцям, які приходять в Україну і намагаються щось зробити. В США бізнес відкривають в електронному вигляді впродовж кількох годин. В Україні на різні паперові тяганини витрачаються місяці, – порівнює умови для бізнесу інвестор.

Архіви