Львів уже не може приймати переселенців

Треба бути відвертими: запропонувати адекватне житло, на яке люди розраховують, і яке би задовольняло їх та створювало належні умови для проживання, – важко.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Міграційні маршрути мешканців із зони АТО» повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Оксана Яковець.

– За останні два-три тижні значно побільшало людей, які приїжджають у Львівську область. Причому вони приїжджають як самостійно, так і групами. Цими вихідними ми зустріли дві групи по 20 – 25 осіб. Завтра знов приїдуть 30 осіб, з дітками маленькими. Післязавтра – знову 15 осіб, – каже вона.

За її словами, перші вимушені переселенці у Львові з’явилися  3 березня минулого року.
– Пропозицій приватного житла, яке люди надавали люб’язно на початку, вже нема. Тобто, у березні-квітні-травні ми мали масу дзвінків від жителів Львівської області з пропозиціями надати своє житло, – каже Оксана Яковець.

За її словами, зараз у Львівській області – понад десять тисяч сто осіб розміщено за допомогою оперативного штабу. При цьому державний чиновник визнала, що держава жодним чином не підтримує переселенців. Їх підтримують місцеві громади.

Вона зізнається, що не всі потреби переселенців можуть задовольнити.
– Останнім часом порушується питання надання земельних ділянок, адекватного повноцінного житла, а не місця в гуртожитку, – каже Оксана Яковець.

Водночас, за словами активіста Громадського сектору Євромайдану Олега Коляси, переселенців у Львівській області набагато більше.
– Можете це число сміливо помножити на два. Можете сміливо запитати будь-якого таксиста і вам скажуть, що донецьких номерів на дорогах Львівщини є дуже багато, – каже він.

За його словами, дуже багато переселенців бояться реєструватися, бо непокояться,  що їхні імена випливуть в якихось базах і їх будуть переслідувати. Тим більше, що ці люди не потребують допомоги соціальних служб і вирішують свої питання самотужки.

Поза тим, громадський активіст підтвердив слова заступника директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, що Львівщина не тільки не готова приймати нових переселенців, але й не може дати ради вже з тими, які є. – Люди просто не можуть зараз знайти житло. Понад те, з’явилася хвиля людей, які змушені залишати орендоване житло в зв’язку зі зростанням долара, – каже Олег Коляса.

Архіви