Кожні 50 пострілів – контрольні, – старший воррент-офіцер

Сержант-випускник курсів в рамках канадської програми «UNIFIER. Підготовка молодшого командного складу (сержанти, солдати)» повинен вміти і знати багато речей.

Про це сьогодні, 2 березня, під час прес-туру для журналістів до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон), що був організований Львівським прес-клубом спільно з Регіональним медіа-центром Міноборони України (м. Львів), повідомив старший воррент-офіцер  збройний сил Канади Майкл Дзюбе.

– Ми вчимо людей як тренувати інших. Наприклад, як навчати стріляти, щоби стрілець правильно тримав зброю. Після кожних п’ятдесяти пострілів той, хто тренує солдата, перевіряє, чи правильно той влучає в ціль. Чи правильне в нього положення для стрільби, пояснює йому, як змінювати позицію, як цілитися, – каже він.

Кандидат, який навчається на тренера, повинен уміти контролювати стрілка і дотримуватися та дбати про всі процедури безпеки. 
– Той, хто тренує, буде пояснювати стрільцю як стріляти з коліна, лежачи та стоячи, нюанси стрільби з кожної позиції, – каже канадський сержант.

Також він повинен перевірити зброю солдата перед виходом на позицію, і зробити це саме після стрільби. 
– Також кандидат на цьому курсі повинен вміти обладнувати та перевіряти робоче місце: починаючи від мішені, закінчуючи позицією, з якої буде вестися стрільба, – каже Майкл Дзюбе.

За його словами, більшість навчання відбувається за принципом «роби як я». Українські сержанти дивляться, як це роблять канадські колеги і повторюють за ними. 

Архіви