Кількість побічних ефектів «Таміфлю» заскочила львівських лікарів

«Коли з’явився препарат «Таміфлю» і ми ознайомилися з переліком його побічних ефектів, то нам було невесело від того, що він має велику кількість побічних ефектів», – про це сьогодні, 18 листопада, на засіданні Прес-клубу «Як зробити ефективною профілактику захворювань на Львівщині?» повідомив завідувач відділенням сімейної медицини комунальної міської поліклініки №4 м. Львова Борис Магола.

«Таміфлю» має негативні побічні ефекти для центральної нервової системи: у людей може виникати головний біль, нудота, блювота. Є низка інших побічних ефектів: посилення загальної слабості, погіршення апетиту, сну. Є кілька негативних факторів впливу на шлунково-кишкову систему», – повідомив Магола.

При цьому він наголосив, що разом із препаратом львівські лікарі отримали чітку вказівку щодо його використання. «Але, що головне, коли ми отримували цей препарат, чітко була дана установка: якщо користь від застосування даного препарату є вища, ніж його побічні ефекти, то краще його використовувати», – сказав медик.

З його слів, сімейні лікарі не мають тест-систем і не можуть чітко встановити діагноз на виклику чи при зверненні хворих: чи це є каліфорнійський чи сезонний грип, тим паче, що початкові симптоми ідентичні.

«Як практикуючий лікар, я для себе зробив висновок: якщо після застосування протитемпературних засобів протягом 1 год. часу не вдається збити температуру хоча б на один градус, то це може бути каліфорнійський грип і тоді йшлося про застосування «Таміфлю», – поділився професійним секретом щодо застосування препарату Магола.

Архіви