Єдиної об’єднаної Пустомитівської громади не буде

Комісія при облдержадміністрації вже надала позитивний висновок на утворення Давидівської об’єднаної громади.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Хто малює карту об’єднання територіальних громад Львівщини?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила регіональний консультант проекту «Пульс» Асоціації міст України Галина Гречин.

– Крім того, на слуханнях громаді Пустомитівського району було запропоновано три варіанти об’єднання. Один з них – формат на повний район. Цей формат має своїх симпатиків та противників. І наразі між ними відбуваються дискусії, – каже вона.

За її словами, не може буде єдиної Пустомитівської громади і тому, що доступність до центру громади має бути в межах 25-30 кілометрів. А такого немає.

На думку аналітика ГО «Європейський діалог» Тараса Баранецького, експерти не бачать доцільності у створенні великої громади. 
– Пустомитівський район не має центру, як це мають інші райони. Він поділений на сектори. Щоби дістатися до Пустомитів з окремих сіл, потрібно спочатку їхати до Львова, тут пересідати на іншу маршрутку і так добиратися, – пояснює він.

Крім того, за його словами, в окремсих громадах громадські слухання відбуваються з певними процедурними порушеннями.

– Знаю, що відбулися слухання в Лисиничах. І рішення було зачитане з голосу, без попереднього обговорення. І депутати проголосували, хоча багато мешканців вважають цей варіант об’єднання поганим і не хочуть його. Мешканці планують судитися, – розповідає Тарас Баранецький. При цьому він додав, що обласна державна адміністрація повинна підписати рішення про добровільне об’єднання.

Аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марія Дзюпин зауважила, що в Україні вже є випадки, коли громади через суди вимагають скасувати рішення про об’єднання.

– Громади звертаються до суду з вимогою скасувати перспективний план, який затвердили без їхньої участі та згоди. І друга причина звернень – неправильно проведені громадські слухання. У нас, у Львівській області у Миколаївському районі, навіть відкрита кримінальна справа щодо підроблення протоколів зборів громадських слухань. А в Краматорську було скасоване рішення про ініціювання добровільного об’єднання, – вона каже, що це проблема не тільки Львівської області, а всієї України. 

Архіви