На Львівщині два райони хочуть змінити лише вивіски на дві “об’єднані тергромади”

У Львівській області хочуть зініціювати створення двох об’єднаних територіальних громад, межі яких будуть збігатися з межами двох районів. Щоби не змінювати нічого, крім табличок на адміністративних будівлях.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Хто малює карту об’єднання територіальних громад Львівщини?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив  аналітик ГО "Європейський діалог" Тарас Баранецький.

Назвати ці райони він відмовився. Хоча зауважив, що це – не Пустомитівський район.

– У Пустомитівському районі сільради мають багато грошей. Деякі мають стільки багато, що скоро не будуть знати, що з ними робити. Фіскальна децентралізація настільки добре вплинула на Пустомитівський район, що їм там грошей не бракує, – каже він.

Хоча, згідно з перспективним планом, у Львівській області не передбачено, що в якомусь районі буде тільки одна громада, у двох районах спробують таке зробити

– Я знаю мінімум два райони, де такі сценарії готуються, – стверджує він.

За його словами, район з однієї громадою найперше вигідний районним чиновникам. 
– Тому що не потрібно нічого змінювати, можна просто поміняти вивіску на будівлі райадміністрації чи райради, – вважає експерт.

Це підтверджує і регіональний консультант проекту «Пульс» Асоціації міст України  Галина Гречин.  Вона нагадала, що в кожному районі є райрада і райадміністрація, які зараз мають сильний вплив. Але вони припинять своє існування як тільки на території району об’єднаються громади.

– Зараз Мостиський район передбачає створення трьох громад. І всі три громади вже ініціювали своє утворення. Якщо припустити, що до закінчення року процес завершиться, то потреба в районній раді та районній адміністрації відпаде. Тому що ті повноваження, які вони зараз виконують, перейдуть або на рівень територіальної громади, або в обласну держадміністрацію. І деякі посадовці мислять:

«Я хороший фахівець, я собі роботу знайду». Але є і ті, які бажають залишити за собою оце крісло, оце приміщення, – каже вона. 

Архіви