«Єдине вікно» на митниці «зависає» через програмне забезпечення

Підприємці очікували, що найліпше і найшвидше в «єдиному вікні» митниці запрацює фітослужба.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час прес-конференції на тему: “Як Держпродспоживслужба виконує свою роботу в “єдиному вікні” митниці”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила виконавчий директор ПП “ГалТранс-Логістик” Марія Мулява.

За її словами, фітослужба вже користувалася своєю програмою, у них уже були комп’ютери. І залишилося лише доінсталювати програму, яка є сумісною з програмою "єдиного вікна". 

-Митні брокери готові до роботи з "єдиним вікном" митниці, тому що ті ж самі програми, якими користують брокери, використовуються і на митниці, – каже вона. 

Натомість, за словами начальника відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Богдана Строгуша, фітослужба працює у програмі 1С управління карантинної інспекції. Яка, наразі, не сумісна з програмою "єдиного вікна". 

– А щоби працювати швидко і якісно, потрібно всім працювати в одній програмі. Але ми не можемо самі приймати рішення щодо зміни програмного забезпечення, – говорить він. 

Зате санслужба відразу встановлювала ту ж програму, що й митниця, тому у них проблем немає. 

– Але я хочу наголосити, що зараз наші спеціалісти використовують особисту техніку, – зізналася начальник відділу санітарної охорони території управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Іванна Скіцай.

Нагадаємо з 1 серпня 2016 року на митниці запрацювало "єдине вікно", яке має пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Уряд декларує це – як один з елементів реформування митної системи.

Архіви