Названо чотири чинники, які можуть затягувати процедуру розмитнення

Доба простою вантажного автомобіля, який здійснює міжнародне перевезення, – три тисячі гривень. Якщо авто буде стояти, як це прописано в процедурі, 24 години або три доби, то це коштуватиме 9 тисяч гривень.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час прес-конференції на тему: “Як Держпродспоживслужба виконує свою роботу в “єдиному вікні” митниці”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила виконавчий директор ПП “ГалТранс-Логістик” Марія Мулява.

На її думку, такі втрати можуть спричинити людський чинник. Тобто, якщо фіто- чи ветінспектор з якихось причин затягує контроль. З одного боку він вкладається в ті 24 робочі години, передбачені постановолю Кабміну, з іншого боку 
не поспішає нічого роботи. 

Сама Марія Мулява нарахувала чотири чинники, які можуть затягувати процедуру розмитнення. 

– В екології та СЕС огляду немає. Тому ми очікуємо, що ці служби можуть скоріше реагувати, ніж фіто- та ветслужби. 

У фіто- і ветслужбах є огляд, отже є і ризик затягування. Там де є огляд, є відбір зразків. Це буде другим чинником затягування. Необхідність подання оригіналів – це є третій чинник. І четвертий – це є людський фактор.

Допоки інспектор буде мати можливість сам вибирати час проведення огляду, його тривалість та необхідність такого огляду, до того часу ми не зможемо мати повної гарантії – як проведеться огляд і наскільки ефективно, – перелічує вона.

За словами виконавчого директора, варто брати приклад з Чехії та Польщі, де не оглядають кожну машину.  

– Огляд проводиться вибірково і тільки інспектором митниці. Ні фіто-карантинного інспектора, ні санітарного, ні екологічного на митниці немає. Вони працюють на кордоні, а не на внутрішніх митницях. Зате Польща і Чехія здійснюють контроль виробників, – каже Марія Мулява.

Водночас, вона вважає, що "єдине вікно", коли вже запрацює так, як треба, буде полегшенням для всіх.

– Я, як митний брокер з пятнадцятирічним стажем, колись не вірила, що в нас буде безконтактне розмитнення, що ми взагалі не будемо бачити інспектора митниці. А воно є давно, – розповіла Марія Мулява.

Нагадаємо з 1 серпня 2016 року на митниці запрацювало "єдине вікно", яке має пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Уряд декларує це – як один з елементів реформування митної системи.

Архіви