Держпродспоживслужба вимагає паперові документи, тому що так передбачив Кабмін, – начальник

Законодавець не передбачив, що з початком роботи «єдиного вікна» на митниці, контролюючі служби повинні припинити вимагати паперові документи.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час прес-конференції на тему: “Як  виконує свою роботу в “єдиному вікні” митниці”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Богдан Строгуш.

За його словами, інспектори фітосанітарної служби вимагають оригінали документів, тому що так прописано в постанові Кабміну №364 про створення «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.

– Там не вказано, що якщо подають документи в електронному вигляді в єдине вікно, то ми вже не повинні брати документи в оригіналі. Зате тут, в п.24 прописано, що особа повинна надати оригінали документів на вимогу. контролюючого органу. Для того, щоби ми ці оригінали документів не брали, то повинно бути рішення департаменту фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби. Поки що такого рішення немає, – стверджує він.

Також Богдан Строгуш каже, що жоден з тих підприємців, які зголосилися до розмитнення через "єдине вікно", не скаржився. На сьогодні від підприємців на огляд та розмитнення вантажу до відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпекиГУ Держпродспоживслужби у Львівській області надійшло тільки чотири заявки – дві на митному пості "Малехів" та дві » в Городку.

– Заявки були розглянуті вчасно, зауважень від заявників не було. Ми готові до цієї роботи, – каже він. На думку начальника відділу безпеки середовища життєдіяльності ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області  Мирослави Опаровської, оригінали документів мали би вимагати, якщо потрібен додатковий огляд.

– Оригінали документів мали би вимагатися, коли оглядається вантаж, чи є сумнівви щодо оригінальності документів, 
– говорить вона.

За її словами, зараз всі фахівці Держпродспоживслужби, які залучені в роботі цього "єдиного вікна", звертаються до  свого керівництва в Києві з проханнями роз’яснити окремі незрозумілі деталі.  

Начальник відділу санітарної охорони території управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Іванна Скіцай повідомила, що їхні інспектори опрацювали три справи: дві – на митному оформленні №1 львівської митниці та одна на митному пості "Малехів".

– Чотири години на сьогодні нам достатньо, щоби відпрацювати справи "від" і "до". Наші фахівці дали собі раду і за годину. І зауважень не було, – каже вона.

Нагадаємо з 1 серпня 2016 року на митниці запрацювало "єдине вікно", яке має пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Уряд декларує це – як один з елементів реформування митної системи.

Архіви