«Єдине вікно» митниці не скасувало стосів паперів – підприємець

Незважаючи на те, що підприємці мають можливість подавати до «єдиного вікна» при митниці документи в електронній формі, їм доводиться, як і раніше, готувати паперовий стос документів.

Про це сьогодні, 15 серпня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Єдине вікно»: початок реформ на митниці?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник митної агенції компанії GTL Сергій Рябов.

Він першим вирішив скористатися «єдиним вікном». І зрозумів, що нічого не змінилося. 
– Раніше як було: робилася заява, роздруковувалися платіжки, сканувалися договори та довіреності. Весь пакет заносився інспектору відповідної контролюючої служби, він вносив все у свою базу. Далі ми робили заявку на митницю, щоби нам дали інспектора-митника. І ми всім тим «хороводом» йшли оглядати вантаж, який приїхав на митницю. Потім нам ставили штамп в документ, що контроль пройдено, – розповідає він.

Прочитавши постанову Кабміну № 367 від 25 травня про створення «єдиного вікна» під час здійснення митного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю, бізнесмен вирішив, що до того пакету документів, який він подавав на митницю в рамках електронного декларування, потрібно буде додати документ про оплату роботи фітосанітарної служби і транспортні документи. І більше не ходити зі стосом паперових документів.

– Але так не сталося. Фітосанітарний інспектор пояснив так: «Все, що ти надав через «єдине вікно», ми отримали. Але ж ми облік ведемо у своїй внутрішній програмі. І нам для того треба увесь той пакет паперових документів». Усі очікували, що всі документи причепив і нічого не робиш. Максимум – підеш на догляд і все буде добре. А виявилося, що все одно потрібно подавати весь пакет паперових документів, – ось так закінчився оптимізм бізнесмена. 

Щодо роботи самої програми, то, за його словами, вона видала деякі системні помилки, які дуже швидко виправили.

Крім того, за словами Сергія Рябова, наразі Кабмін дозволив підприємцям обирати, чи вони будуть розмитнюватися за старою схемою, чи вже за новою, через «єдине вікно». Майже всі вирішили не ризикувати та нічого не змінювати. 

Архіви