Якщо запрацює Північний потік-2, українці почнуть палити дровами, – нардепка у Львові

Окружний адміністративний суд визнав протиправним формування ціни на природній газ для населення. Але це не дає права мешканцям не платити за газ.

Про це сьогодні,12 березня, під час прес-конференції на тему: «Економічний потенціал України: нові перспективи та виклики», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Олександра Кужель.

Вона нагадала, що суд визнав протиправною та нечинною постанову КМУ №315 від 27.04.2016 року, яка, в тому числі, визначала порядок формування ціни на природний газ для потреб населення. 

– Суд визнав, що Кабінет Міністрів не має права втручатися у формування ціни на газ. Але тепер, аби ціна була зменшена, НКРЕКП повинна прийняти своє рішення. Тоді всі тарифи будуть зменшені з часу, коли Кабмін виніс свою постанову. Але те, що вони стануть меншими вдвічі, це я вам як економіст кажу, – пояснила Олександра Кужель. 

Водночас, за її словами, якщо раптом запрацює Північний потік-2, то українці почнуть палити дровами.

– Тому що оплатити це буде неможливо, – передбачає заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. 

Архіви