У ВР є два законопроекти, які скасовують багатотисячні штрафи для підприємців, – політик у Львові

Україна перебуває на економічному дні. Але вийти з цієї ситуації можна.

Так вважає народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Олександра Кужель. 

По це вона заявила сьогодні, 12 березня, під час прес-конференції на тему: «Економічний потенціал України: нові перспективи та виклики», яка відбулася у Львівському прес-клубі. 

– Демонополізація, антимонопольна політика та створення конкурентних умов є першою засадою виходу України з кризи. Вже потім можна говорити про податки, про розвиток підприємництва, про економіку, дерегуляцію та про все інше, – говорить народна депутатка України.

Вона нагадала, що у 2014 році уряд скасував необхідність у 97 різних ліцензіях та погодженнях, які до того повинні були отримати аграрії, аби провадити свій бізнес. Але зараз, наказом міністра, всі ці погодження знову відновили. 

– Тепер підприємці уже не бояться податкової. Натомість найстрашнішими для них є комісії з дотримання законодавства з праці. Тепер бізнесмена, якщо у нього працює більше, ніж 10 осіб, обов’язково перевірять на наявність певних 29 документів. Бізнес про це не знає. Але штрафи починаються від 30 тисяч, – зауважила Олександра Кужель.

За її словами, у Верховній Раді вже пройшли перші читання два законопроекти, які скасовують ці високі штрафи. А бізнесмену, який припустився помилки, пропонують надати час на виправлення. 

Архіви