Ґендерна квота для політичних партій – вимушене рішення,- експерт

У тоталітарному суспільстві завданням жінок було – народжувати нових солдатів. Жодної іншої функції для них не передбачали.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив спеціаліст з виборчого законодавства та технологій Ігор Ткач. 

– У політичному аналізі ставлення до жінок використовують для аналізу та діагностики стану політичної системи на її герметичність та на рівень авторитаризму, – зауважив він. 

І те, що зараз відбуваються дискусії та круглі столи на гендерну тематику, свідчить, що суспільство відходить від авторитарних моделей. 

– Деякі стереотипні речі треба долати. Наприклад, коли кажуть, що в пані є троє дітей, і тому вона не може бути депутатом. Але ж у її чоловіка так само – троє дітей. І він не допомагає виховувати дружині, а є батьком своїх дітей, – сказав Ігор Ткач. 

На його думку, законодавче запровадження ґендерної квоти для політичних партій не є справедливим, але – вимушеним і потрібним рішенням.  

– Система буде так налаштована, що партії змушені будуть шукати жінок у своїх лавах. Запрошувати жінок-фахівців, наприклад адвокатів, економістів.  І ми зможемо виростити нове покоління, де питання «чоловік-жінка» вже стояти не буде, – наголосив він. 

Хоча, за словами спеціаліста з виборчого законодавства та технологій, Україна безнадійно відстає в цьому питанні.

– Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи про ліквідацію всіх форм дискримінації стосовно жінок у політиці та інші резолюції написані у вісімдесятих роках минулого століття, – зазначив Ігор Ткач

 

Архіви