Франка у Львові візуалізують в 3D і 4D

Тільки священик у селі або райцентрі здатен переконати прихожан відвідати кінопоказ або лекцію, які привозять зі Львова.

Про це сьогодні, 9 березня, під час відеочату: « Культурна карта Львівщини у 2016 році», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська.

– Церква зараз – найавторитетніша інституція. Особливо в райцентрах і селах Львівської області. Якщо ми проводимо якісь проекти – мандруючий кінотеатр чи лекції, ми це мусимо анонсувати. І якщо звертатися до сільського голови чи директора народного дому, то ніхто не зголошується. А якщо священик в церкві оголосить, що буде кіно чи лекція, то люди відразу відгукуються, – каже вона.

Чиновниця зауважила, що багато дітей, які мешкають в селах або віддалених райцентрах, ніколи не відвідували музеї Львова.

– Ми привозимо дітей з сіл до музеїв Львова. І дитина, сьомий клас, уперше  у Львові, в музеї. І вона не знає, чи потрібно роззуватися, чи можна йти взутими по килимах, – каже Христина Береговська.

Проте є люди, які перенасичені класичним мистецтвом і потребують  новітніх підходів. Для них ці підходи будуть продемонстровані дуже швидко.

– До 160-річчя від дня народження Івана Франка ми хочемо застосувати нові підходи в поданні його постаті. Це відбуватиметься щось в Оперному, щось на Оперному і щось біля Оперного. Це буде симпозіум монументальної скульптури з дуже нестандартного матеріалу, десяти і більше метрів, буде візуалізація «Франко в 3D та 4D», – каже вона.

Нагадаємо, що під час відеочату Христина Береговська повідомила, що мистецтво Львівщини у 2016 році популяризуватимуть у 14 країнах.

Христина Береговська також наголосила, що бібліотеки перетворилися на баласт для місцевих громад.

Крім того, директор департамент сказала,що більшу частину зі 66 тисяч експонатів Львівська національна галерея мистецтв ніколи не виставляла.

Архіви