ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

"Дискримінація за ознакою статі в судах. Результати моніторингу судових рішень з питань захисту від ґендерної нерівності".

Учасники:

  • Девід Вон, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя»;
  • Оксана Польна, директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України;
  • Галина Федькович, юрист, адвокат ГО «Центр «Жіночі перспективи», керівник проекту «Забезпечення принципу ґендерної рівності та недискримінації при здійсненні правосуддя в Україні».

 ДовідкаМоніторинг судових рішень з питань захисту від ґендерної дискримінації проводила ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».

У рамках проекту було проаналізовано майже 1 500 судових рішень у цивільних, кримінальних та адміністративних справах. 
Окрім того, було організовано фокус-групи із суддями та адвокатами, в яких обговорили проблеми захисту від дискримінації за ознакою статі у судах. 

Аналіз судових рішень, зокрема, показав, що, незважаючи на те, що Закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» діє з 2005 року, судова практика із застосування норм цього закону є незначна – лише 132 судових рішення містять посилання на цей закон. 
Норми закону про захист від сексуальних домагань практично не застосовують, а майже 80% справ, пов’язаних із сексуальними домаганнями на робочому місці, стосуються позовів від чоловіків, яких звинувачували в сексуальних домаганнях.

Саме чоловіки вимагали захисту своєї честі, гідності, ділової репутації, визнання інформації про вчинення сексуальних домагань недостовірною, а також її спростування та відшкодування моральної шкоди.
 
Проект USAID «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.

Контактна особа: Кіт Христина, 067 31 88 571.

Відеотрансляція наживо:  https://www.youtube.com/watch?v=KGc9vRCZPvQ

Архіви