Бібліотеки перетворилися на баласт для місцевих громад – чиновник

Бібліотека не може бути цвинтарем для викладання тих десяти нових книг, які придбали за останній рік. Бібліотекарі мусять виступати з новими проектами та ініціативами й зацікавлювати громаду, аби бібліотеки не закрили.

Про це сьогодні, 9 березня, під час відеочату: «Культурна карта Львівщини у 2016 році», який відбувся у Львівському прес-клубі, сказала директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська.

– Я готова допомогти їм писати міні-проекти. Але вони мусять самі ці проекти та ідеї запропонувати. А вони звикли, що «я сиджу, а ти – дай», – каже вона.

При цьому зауважила, що в області налічується 1410 бібліотек. Але це -баласт для місцевих громад, які стверджують, що нічого цікавого в бібліотеках не відбувається, то ж і утримувати їх не варто.

– Згідно з Законом «Про бібліотеки та бібліотечну справу», бібліотеки  закривати не можна. Але є громада, яка має свої пріоритети. І культура завжди є наприкінці. Тому є багато громад, які кажуть: « У нас немає фінансування бібліотеки чи народного дому». Отже, бібліотека чи народний дім мусять змінити свої методи роботи та підходи, зацікавити різну вікову групу, щоби їх не закрили, – каже чиновниця.

За її словами, щоразу, коли вона приїжджає в районну бібліотеку, то переглядає читацькі формуляри.
– І бачу, що останній раз тут 18-річний юнак брав книжку «Котигорошко» і читає її вже 2 місяці, – каже Христина Береговська.

Вона нагадала, що цього року в обласному бюджеті передбачено 115 млн гривень на культуру. З них 11 млн на підтримку різних заходів, акцій та проектів. Це – майже вдвічі більше, ніж було минулого року. 
– Ми написали дві нові програми. Це – програма поповнення бібліотечних фондів та програма підтримки народних домів. На жаль, програма «Кіно» є

дуже ослабленою і тепер ведуть переговори, що далі буде з нашими кінотеатрами та прокатом кіно, – каже вона.

За її словами, зараз кінотеатр «Львів» доведений до жахливого стану. І  громадські організації мають можливість подавати свої ідеї щодо реновації цього кінотеатру.  Наразі є ідеї перетворення львівського кіносередовища з глядацького у виробниче. Тобто, почати створювати кіно у Львові.

Нагадаємо, що під час відеочату Христина Береговська повідомила, що мистецтво Львівщини у 2016 році популяризуватимуть у 14 країнах.

Крім того, директор департамент сказала,що більшу частину зі 66 тисяч експонатів Львівська національна галерея мистецтв ніколи не виставляла.

Архіви