Фіскали протизаконно пришвидшують звітування за новою формою, – експерт

28 квітня Міністерство фінансів затвердило своїм наказом нову форму декларації з податку на прибуток. 9 червня вона набрала чинності.

Про це сьогодні, 13 липня, під час прямої трансляції святкового семінару до дня бухгалтера на тему «Бухгалтерсько-податковий калейдоскоп: реалії та перспективи-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.

– У листі ДФС від 13 червня цього року податківці рекомендують надавати звіт за півроку вже за цією формою. Хоча пункт 46.6 Податкового кодексу зобов’язує подавати звітність за оновленою формою з наступного звітного періоду, після опублікування. Тобто ті, хто звітує поквартально, повинні  були подати звіт за новою декларацією за 9 місяців. А ті, хто за рік – у 2018 році, – говорить вона.

І хоча позиція фіскалів не відповідає законодавству, фахівець рекомендує вже подавати звітність за оновленою формою. Тому що вона враховує всі зміни, які набули чинності з 1 січня цього року.

– Хоча на сьогодні ще відсутні інструкція чи порядок заповнення декларації. І тому те, чим ми будемо керуватися, це – формулюванням самого рядка  та зносками, – Мар’яна Кавин радить уважно читати що написано.

Вона також нагадала, що фінансова звітність – це обов’язковий додаток до податкової декларації.

Архіви