Податок на виведений капітал змінить правила гри між юрособами і ФОПами, – експерт

Спеціалісти прогнозують, що з наступного року такий вид податку, як податок на виведений капітал цілковито замінить податок на прибуток. 

 Про це сьогодні, 13 липня, під час прямої трансляції семінару на тему: «Бухгалтерсько-податковий калейдоскоп: реалії та перспективи-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.

Головна ідея податку на виведений капітал така: прибуток, отриманий підприємством, не оподатковують доти, доки його не виплатять власникам як дивідендів та прирівняні до них платежі. Така система оподаткування запозичена з Естонії.

– Наприклад: мали доходи – сто тисяч, понесли витрати – 80 тисяч, отримали прибуток – 20 тисяч. Але ці 20 тисяч і надалі працюють на платника, не виводяться. Це означає, що вони не будуть ніяк оподатковуватися, – пояснює вона.

Також варто очікувати зміну правил у співпраці ФОПів та юридичних осіб.

Отож, якщо ви є юридичною особою – платником податку на виведений капітал і співпрацюєте з ФОПами на спрощеній системі, то стосовно вас будуть аналізувати такі критерії:
• якщо 85 відсотків доходу ФОПа – це дохід від цієї юридичної особи; 
• якщо приватний підприємець виконує такі ж обов’язки, як і посадові особи цієї юридичної особи;
• якщо підприємець підпорядковує свій робочий час до робочого часу юридичної особи;
• якщо підприємець не має свого приміщення та користується матеріальною базою юридичної особи. 

Якщо контролюючі органи виявлять усі ці чотири критерії, то для юридичної особи це означатиме, що ФОП перебуває з ним не в господарських відносинах, а – в трудових. Отже йому загрожуватиме штраф за порушення трудового законодавства. 

Проте наразі Мар’яна Кавин не гарантує, чи саме так буде, чи за півроку правила гри змінять.

Архіви