Електроопалення неможливе у багатоквартирних будинках – бракує потужностей

Через подорожчання природного газу та, відповідно, опалення, до ПАТ «Львівобленерго» збільшилася кількість звернень щодо встановлення індивідуального електроопалення. Мешканцям багатоквартирних будинків відмовляють у наданні дозволу.

Про це сьогодні, 20 серпня, під час прес-конференції на тему:  «Встановлення багатофункціональних приладів обліку та електроопалення. Розвиток он-лайн послуг ПАТ «Львівобленерго», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла.

– Споживачі, які мешкають у приватних будинках, і якщо там є достатньо потужностей для того, розробляють проектне рішення, виконують роботи і вносять зміни у технічну документацію на будинок, – каже він.

Інша справа – багатоквартирні житлові будинки.

– Багатоповерхові будинки не розраховані на індивідуальне електроопалення. Якщо хтось хоче відмовитися від центрального опалення, то проект має робити не тільки на свою квартиру, але й на ввесь будинок. Це пов’язано з навантаженням на внутрішньобудинкові мережі. І якщо буде перенавантаження, то може виникнути пожежа, – каже він. 
Проте варто пам’ятати, що за нормами ДБК, навіть найновішими, обленерго не може подати в квартиру більше потужності, ніж 5 кіловат.

– А до нас звертаються, що хочуть встановити собі обігрівачі на 10 кіловат та від’єднатися від центральної системи опалення. На жаль, всі будинки в Україні не були розраховані на електроенергію як основного джерела опалення. Тому цим людям ми відмовляємо, – каже директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

За його словами, щоби збільшити кількість кіловат до 10 на оду квартиру, треба зробити реконструкцію всієї внутрішньобудинкової мережі і прокласти на міцніші кабелі до багатоповерхівки.

Архіви