Хрістос працює на Дубневичів, Лоізоу – на Димінського

А Наталія Балюк, Ігор Починок, Роман Андрейко, Ірина Марушкіна дбають про свої медіа самі.

Власниками львівських медіа є підприємці, журналісти і випадкові особи-любителі офшорів. Про це сьогодні,  20 серпня, під час засідання круглого столу на тему: «Впровадження прозорості медіавласності: львівські реалії», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила співредактор львівського сайту «Наші гроші» Наталя Онисько.Телеканал ZIK та однойменний сайт за документами належать мешканцеві Кіпру на ім’я Ангелос Лоізоу, а «Львівська газета», радіо «FM Галичина», телекомпанія «Гал-ТБ» і сайт «Галнет» – його співвітчизнику Хрістосу Теофілу. Хоча насправді медіа-холдинг, до якого входять вищезгадані «Львівська газета», радіо «FM Галичина», телекомпанія «Гал-ТБ», сайт Galnet.org  належать братам Дубневичам.

– Основним засновником газети є ТОВ “Енергія консалтинг”,  яку контролюють Богдан та Ярослав Дубневичі. Хоча офіційно їм належить лише 0,3%. Решта належить кіпрській компанії “РВС Глобал інвест ЛТД”, – каже Наталя Онисько.

Що стосується медіа-холдингу Петра Димінського – телеканал ZIK та інформаційне агентство ZIK, то офіційно його ім’я ніде не звучить. Проте завдяки закону про розкриття кінцевих власників з’явилося ім’я Ангелоса Лоізоу, мешканця міста Нікосія, Кіпр.

Попередніми власниками ТОВ “Західна інформаційна корпорація”, яка володіє правами на ZIK.ua, були Михайло Данилів (33,4%) Сергій Новаківський (33,3%) , Ярослав Солотва (33,3%), директор приватного медучилища “Медик”. Усі троє вважалися близькими до СДПУ (о) Віктора Медведчука і колишнього начальника ДПІ у м.Львові Мирослава Хом’яка. Зараз власником ТОВ «Західна інформаційна корпорація» і ТОВ «ТРК «Міст» є кіпрський офшор «Алво Трейдінг лімітед» в особі вищезгаданого кіпріота.

Щодо медіа-холдингу Мирослава Хом’яка ( ТРК “Львівська хвиля”, Гал-інфо), то колишній керівник податкової у Львові контролює його через свого тестя Мирослава Кривошию та Ігоря Фурту, бізнес-партнера племінниці Мирослава Хом’яка, і рідну сестру – Галину Данилів.

У медіа-холдингу Андрія Садового, куди належать "Радіо Люкс", Zaxid.net, Телеканал 24, Радіо 24, Football 24 і далі основна частина акцій є у власності дружини міського голови Львова  Катерини Садової-Кіт, Романа Андрейка і його дружини Оксани Андрейко. 

До групи “Експрес Медіа” належать друковані видання «Експрес»,  «Post Поступ», «Порадник господаря», « Моя сповідь», «Добрий лікар», «Вісник пенсіонера», «Блискавка», «Порадник жіночий», «Рецепти господині», Газета «Поділля», «Теле Експрес», Cool Expres, сайт Expres.ua . Всім цим багатством володіє юридична особа.

– Але коли починаєш докопуватися до суті, то бачиш одну юридичну особу, яка володіє іншою юридичною особою, що володіє третьою юридичною особою. І виходить така «матрьошка», в якій увесь час бачиш Ігоря Починка. І йому належить 90 відсотків, решта – Миколі Коману, який є давнім бізнес-партнером Починка, – каже Наталя Онисько. 
Причому юридичні власники за останні два роки змінювалися тричі. Проте це де-юре нічого де-факто не означає.

Щодо видавничого дому “Високий замок”, який об’єднує  газети «Високий замок», «Добрий господар», «Добре здоров’я», «Добра кухня», «Життя і жінка», сайт wz.lviv.ua, то він належить, як і раніше, Наталії Балюк. Тепер вона є його власником на 98 відсотків.

Львівський портал належить Ігорю Васюнику і журналісту Юрію Лобану.
– Певно, всі читали інтерв’ю Ігорю Васюника у «Львівському порталі». Хоча це не офіційна інформація, але стовідсоткова. Цього ніхто і не приховує, – каже Наталя Онисько.

А інтернет-портал «Новий погляд» підконтрольний кандидатові в мери Львова Володимиру Гірняку та Олегові Канівцю.

Видавцем “Львівської пошти” є Анатолій Забарило (10%) і ТОВ “Синот Україна”. Власниками цього підприємства є громадянин Чехії Іво Валента і українці Руслан Печенко, брат депутата Львівської міської ради Ореста Печенка, та Юрій Дземінський, який є помічником народного депутата Оксани Юринець.

НТА , яке зараз називається «2 канал»,  належить киянинові Сергієві Федаку і ТОВ «ТРК «Інтеррадіо», яким володіє Володимир Денисенко, зареєстрований мешканцем у Кривому Розі.

За ці два роки з’явився новий сайт «Твоє місто». Він належить журналістам Світлані Жаб’юк і Тарасу Яцейку.
– Вони стверджують, що це їхні власні заощадження та залучають спонсорські кошти різних осіб, – каже Наталія Онисько. 

Засновником ТОВ “Варіанти Львів” (сайт Varianty.net) є журналіст і редактор Ірина Марушкіна.

“Вголос” належить Володимиру Андрусіву,  хоча, за інсайдерською інформацією, його реальним власником та інвестором є дуже активний видобувач нафти у Львівській області. 
– З редакційної політики видно, що цей сайт контролює ВО «Свобода», – каже Наталя Онисько.

До нових сайтів належить «Корупція Інфо», який, нібито, заснувала Ірина Разумовська. Але фактичним власником є Дмитро Разумовський, який раніше працював у міліції і на минулих парламентських виборах балотувався у 116-му окрузі.

Також новим сайтом є «Дивись Інфо», засновником якого є Андрій Завербний, співвласник львівської компанії перевізника «Успіх БМ».

Архіви