З 1 вересня тариф на електроенергію зросте до 45 копійок за кіловат-годину. Зараз – 36 копійок. З 1 березня наступного року – зросте ще на 57 копійок. А до 1 березня 2017 року тариф мінімальний буде – 90 копійок, а за решту платитимуть за тарифом – 1.68 грн. Тому щодалі стає нагальним питання встановлення зонних лічильників.
Про це сьогодні, 20 серпня, під час прес-конференція на тему: «Встановлення багатофункціональних приладів обліку та електроопалення. Розвиток он-лайн послуг ПАТ «Львівобленерго». Доставлення споживачам бланків заяв та декларацій для призначення житлової субсидії», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла.
– Але, якщо ви думаєте, що ви встановите зонні лічильники, але не будете робити інших дій щодо споживання енергії, то нічого не поміняється. Якщо людина вмикає всі свої електроприлади в максимальні години навантаження, то вона нічого і не зекономить, – зауважив директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.
Він вважає, що голова родини повинен переконати членів сім’ї користуватися електроприладами в нічні години.
– З мого власного життя, скільки я дружині не говорю про те, що треба вмикати пралку в нічний час, вона категорично відмовляється це розуміти, бо їй краще після роботи прийти, коли той пік, вона займається пранням та прасуванням. І я не зекономлю нічого, – поскаржився один із керівників ПАТ «Львівобленерго» .
Водночас від пояснив, чим відрізняються зонні лічильники від звичайних.
– Ці лічильники дозволяють обліковувати електроенергію за зонами доби. Є пікова зона – з 8.00 до 11.00, та з 17.00 до 20.00. Напівпікова – з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00. І нічна зона – 23.00 до 7.00. Відповідно до цих тарифних зон застосовуються певні коефіцієнти, – каже Андрій Скрипник.
За його словами, лічильники є двозонні і тризонні. Населення використовує двозонні, які рахують за нічним тарифом (він зменшений вдвічі) та звичайним. Це робиться для того, щоби люди більше використовували електроенергію вночі.
– Тризонний лічильник не зручний тим, що він рахує електроенергію у пікові години за коефіцієнтом 1,5. В інші години – за коефіцієнтом меншим, ніж двозонний, – називає недоліки Андрій Скрипник.
За словами начальника виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрія Кошли, щоби споживачеві встановили зонний лічильник, треба звернутися за місцем проживання (у Львові це вулиця Героїв УПА, 23), написати шаблонну заяву і впродовж півгодини після цього працівник обленерго вручить рахунок для оплати. Після оплати рахунку впродовж 15 днів буде встановлено новий лічильник. За лічильник повинен платити споживач.
Вартість лічильника однозонного – 1050 гривень та тризонного – 2200 гривень. Лічильник треба придбати тільки в обленерго.
– Не тому що ми – природній монополіст. А тому що Львівобленерго в подальшому несе відповідальність за обслуговування цього лічильника, за позапланову заміну, за ремонт та інше. Якщо щось стається з цим лічильником, ми цей лічильник за власні кошти знімаємо, ставимо інший, підмінний лічильник. І це вже ми відповідаємо, що з ним далі робимо. А якщо кожен споживач буде купувати те, що сам захоче, ми потім не зможемо їх обслуговувати, – пояснює він.
Єдине, де може зекономити споживач, це якщо він встановлював за свої кошти однотарифний лічильник, і він ще має якусь залишкову балансову вартість, то, у випадку придбання тризонного лічильника, цю вартість йому відмінусують.