До 1 листопада виші мають затвердити нові правила прийому абітурієнтів

18 вересня Міністерство освіти та науки України затвердило наказом нові правила прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів. Відповідно до наказу, виші мають затвердити на своєму рівні нові правила прийому до 1 листопада цього року. Про це сьогодні, 22 жовтня, під час засідання Прес-клубу повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За її інформацією, суттєвою новацією правил є те, що «абітурієнт-пільговик користується правом на позаконкурсне зарахування на бюджетну форму навчання за умови подачу одразу оригіналів документів».

Як зазначила координатор освітніх програм ГО «Товариство Лева» Оксана Чабан, Міністерство освіти та науки фактично врахувало численні зауваження громадських організацій щодо процесу вступу у ВНЗ у 2009 році – коли пільговики, які мають право на зарахування на бюджетну форму навчання поза конкурсом, подавали пакети документи одразу на декілька напрямків підготовки, у різні ВНЗ, і цим створювали перепони для інших абітурієнтів.

Архіви