У шкільні та вишівські програми вперше включено новий навчальний курс з антикорупції. Від «Гідної України»

Ініціатором створеня підручника «Корупція та відповідальність за корупційні діяння», який цьоріч вперше штудіюватимуть школярі та студенти у Львові та в Україні, стала львівська громадська організація «Центр єднання європейської молоді «За спільне майбутнє». 2008 року вона, за підтримки проекту «Гідна Україна», який сприяє активній участі громадян у протидії  корупції в Україні, розробила навчальний курс з питань антикорупції для старшокласників області.

Упродовж 2008-2009 років «Центр єднання європейської молоді «За спільне майбутнє» і київська організація «Школа рівних можливостей» вирішили поширити досвід антикорупційного виховання на інші регіони України. До співпраці запросили фахівців Міністерства освіти та науки України, а для апробації уроків на національному рівні – групу вчителів-новаторів. Підготовлений навчальний посібник «Корупція та відповідальність за корупційні діяння» схвалила комісія з виховної роботи  науково-методичної ради Міністерства освіти та науки України і рекомендувала використовувати його в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації. Отже, за підтримки проекту «Гідна Україна» 2009 року  в освітню практику України вперше введено навчальний курс з антикорупції.

22 жовтня у Львові відбувся «круглий стіл» на тему: «Найдієвіші рецепти – для боротьби з корупцією: трирічний досвід громадських організацій», під час якого була озвучена ця інформація. Учасники зібрання розповіли також про інші практичні результати трирічної  роботи проекту “Гідна Україна”, який був націлений на подолання корупції на Львівщині та в Україні і тепер підбиває підсумки своєї роботи.

Зокрема загальнонаціональний  резонанс, отримала 2009 року і мережа громадських організацій, що працювала в рамках проекту «Гідна Україна» і моніторила єдині дозвільні центри. Її підсумковий аналітичний звіт  та рекомендації державним органам влади були покладені в основу постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності». Цей документ усуває низку питань, які раніше не були врегульовані і перешкоджали ефективній роботі дозвільних центрів.

Антикорупційні реформи проект «Гідна Україна» та його партнери – громадські організації, органи влади, правоохоронні структури, ЗМІ – провадили в кількох найбільш корумпованих галузях України. Вони були націлені на захист прав громадян у системі земельних відносин, відстоювання інтересів підприємців, системні зміни в управлінні житлово-комунальним господарством на місцевому рівні, запровадження новацій в процедурах забудови тощо.

Загалом  завдяки діяльності грантоотримувачів проекту «Гідна Україна» було ухвалено 127 рішень на різних рівнях ( десять рішень державних органів влади: постанови та рішення Кабміну, міністерств та відомств), на регіональному – 30 рішень та наказів обласних та районних держадміністрацій або рішень обласних рад, на місцевоому рівні – 87 рішень виконавчих органів міських та сільських рад.

Учасники «круглого столу» поділилися думками, як надалі має вибудовуватися партнерство  між громадськими організаціями та органами влади, правоохоронними стрктурами, медіа, аби протидіяти корупції в суспільстві і поглиблювати антикорупційні реформи.

Довідка

Проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»   було започатковано в грудні 2006 року. Проект виконує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу й представництво та захист громадських інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, що були визначені Урядом України у програмі співробітництва із Корпорацією "Виклики тисячоліття» (MCC – Millennium Challenge Corporation). Проект «Гідна Україна» складається з трьох основних компонентів: 1) підтримка представництва та захисту громадських інтересів, 2) журналістські розслідування та інші антикорупційні ініціативи з боку засобів масової інформації, 3) моніторинг стану корупції та результатів антикорупційних ініціатив українського уряду та організацій громадянського суспільства. 

Архіви