Безробітні з вищою освітою відмовляються від громадських робіт. Хоча платять до 1800 грн на місяць

Львівська міська рада планує надати з бюджету міста майже 600 тисяч гривень для оплати громадських робіт. Ще стільки ж надасть Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ці гроші отримають безробітні, які зареєстровані у центрі зайнятості, і братимуть участь у громадських роботах.

Про це під час прес-конференції на тему «Організація та проведення громадських робіт у Львові» повідомила начальник відділу праці департаменту економічної політики Львівської міської ради Мар’яна Щупак.

За її словами, у 2013 році в міському бюджеті таких коштів не було закладено. А ось у поточному вже за кошти міста на громадські роботи вдалося залучити майже 300 осіб.
Як повідомив заступник директора Львівського міського центру зайнятості Олег Дрівко, громадські роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Але тільки – добровільно.

Тобто, вони мають право відмовитися від робіт. Заробляють щомісяця на громадських роботах від 1200 до 1800 гривень.

– Важко мотивувати людей до робіт, пов’язаних з благоустроєм міста. Це є проблема. Складно людині з вищою освітою пересилити себе, – каже Олег Дрівко.

За його словами, цього року до «громадських робіт» зараховано – благоустрій території міста Львова», супровід осіб з обмеженими можливостями територією міста, робота операторів комп’ютерного набору, робота фахівців-юристів у громадських організаціях та об’єднаннях інвалідів, робота з психологічної, юридичної та соціальної підтримки осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
– Цього року наші безробітні брали участь у створенні бібліотеки для незрячих осіб. Це – начитка 42 книг, – каже він.

Також заступник директора Львівського міського центру зайнятості зауважив, що 15 осіб з переселенців брало участь у громадських роботах. Хоча самих переселенців зареєстровано дуже багато.

dailylviv.com

Архіви