«Бельгійське містечко» у Львові звинуватили в обмані

26 червня Катерина та Сергій Іванови звернулися до Пустомитівського суду з вимогою розірвати укладені договори з забудовником ТзОВ «Бельгійське містечко Жовква» та повернути їм кошти, які вони вклали в будівництво. Подружжя звинувачує вищезгаданого забудовника в обмані.
Про це сьогодні, 22 серпня, під час прес-конференції на тему: «Схема, за якою «Бельгійське містечко» у Львові обманює українських громадян: дійові особи і виконавці», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила постраждала Катерина Іванова.
За її словами, подружжя Іванових часто приїжджало до Львова як туристи. Їм тут так сподобалося, що вони вирішили оселитися в місті назавжди.
– Для цього минулого року за договором з «Кредобанком» ми придбали першу квартиру. Банк мав контролювати забудовника, чи будівництво ведеться вчасно та з саме тих матеріалів, які вказані в договором. Минулого року ми вирішили придбати ще кілька котеджів за містом. Загальна сума інвестицій – близько шести мільйонів гривень. Всього мали придбати 5 об’єктів та гараж, – розповідає Катерина Іванова.
Усе було добре. Аж поки почалися певні незрозумілі дії з боку «Бельгійського містечка».
– У березні цього року забудовник звільнив увесь відділ продажу. Цей відділ не тільки продавав нерухомість, але й вирішував всі поточні питання клієнтів. Це дуже насторожило. Ми вирішили зустрітися з керівництвом фірми. На зустріч прийшов директор фірми Філіп Схелфаут. Він запевнив, що плинність кадрів – це нормально. Але для заспокоєння клієнтів він сам буде контролювати хід будівництва, – розповідає постраждала інвестор.
Також, за словами Катерини Іванової, подружжя вирішило особисто перевірити, що діється на будівельних майданчиках. І виявило, що забудовники здешевлюють будівельні матеріали. І, наприклад, замість спорудження стін з цегли у 380 міліметрів, роблять їх тоншими.
– А замість того, аби надати нам документи за квартиру у Львові, нам надіслали листа, в якому вимагали доплатити ще 500 тисяч гривень за ремонт. Хоча в договорах, які ми підписували, вже обумовлено ремонт, – Катерина Іванова стверджує, що крім неї є ще одна постраждала, яка не може отримати документи на квартиру, бо не хоче сплачувати вищезгадані півмільйона за додаткові ненадані послуги.
Наразі постраждалі вимагають від забудовника повернення своїх коштів, які вони вже вклали в нерухомість, і розірвання договорів. 
Хоча, за словами Катерини Іванової, коли постраждалі в п’ятницю, 18 серпня, принесли до «Кредобанку» запрошення на прес-конференцію, то їм повернули кошти, які були внесено в Фонд фінансування будівництва, що працює на базі банку.
– Більше жодних відносин з «Кредобанком» ми не маємо, – каже вона. 
Зі свого боку керівник юридичного відділу ТОВ «Бельгійське містечко» Ян Карел Госен, заявив, що подружжя Іванових ганьбить їхню ділову репутацію. І що забудовники утримуються від будь-яких коментарів, поки поліція проводить слідчі дії.
За словами представника слідчого відділу ГУНП у Львівській області майора Ярослава Кромпащика, наразі в поліції є тільки одне кримінальне провадження від ТзОВ «Бельгійське містечко» за статтею 36 ККУ.
– Кримінальних проваджень за заявами Іванова чи Іванової не має, – стверджує він.
Хоча сама Катерина Іванова заявила, що зверталася з заявами до Франківського та Шевченківського відділів поліції, про що має відповідні «корінці».  Але її звернення не були зафіксовані ніде.
Юрист постраждалих Микола Крамаренко повідомив, що вищезгаданий забудовник «Бельгійського містечка», згідно з судовими реєстрами, поводиться так з клієнтами не вперше.
– Це їхня стандартна схема. Зараз вже йде декілька судів, кілька судів вже вони програли, – каже він.
А адвокат постраждалих Ярослав Мазур наголосив, що він, особисто, вже виграв одну справу у вищезгаданого забудовника.
– Переговори з забудовником нічого чого не надали. Тому звернулися до Пустомитівського районного суду. На сьогодні судовий процес затягується, забудовник не хоче повертати кошти. Зараз забудовник оскаржує ухвалу суду про повернення коштів у Львівському апеляційному суді, – констатує він.
За словами Ярослава Мазура, суд призначений на сьогодні.
Постраждалі Катерина та Сергій Іванови просять інших інвесторів, які постраждали від дій «Бельгійського містечка» звертатися до юриста 
Архіви