ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Ініціатива прозорості видобувних галузей у Львівській області. Як розподіл доходів від видобутку нафти і газу сприятиме розвитку місцевих громад».

Учасники:

·         Михайло Мельник, директор департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА;

·         Віталій Юрчук, заступник голови правління ГО “Аналітичний центр регіонального співробітництва”;

·         Владислав Дейнеко, регіональний представник “Асоціації “ЕнергоТранспарентність».

До участі в прес-конференції також запрошені представники сільських громад та голови сільських рад Стрийського району, громадського сектору.

Про «Ініціативу прозорості у видобувних галузях»

Другий український звіт з ІПВГ був представлений громадськості у лютому 2017 року в Києві. Завдяки Звіту ІПВГ тепер кожен має можливість довідатися про основні родовища вуглеводнів України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів. Звіт ІПВГ формувався незалежним адміністратором (Компанія «Ernst & Yang») на основі перевірених даних, наданих паралельно видобувними компаніями та державними установами. Починаючи з 2016 року звіт охоплює нафто-газову, вугільну та металургійну галузі, видобуток марганцевих та титанових руд.

«Ініціатива Прозорості у видобувних Галузях» є міжнародним антикорупційним стандартом забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджує 51 країна, зокрема Канада, Норвегія, Німеччина та Казахстан. Україна приєдналась до ІПВГ у 2013 р.

Наміри України в боротьбі зі зловживаннями у видобувній галузі через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів України, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства ”Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.

Організатор заходу: Асоціація «ЕнергоТранспарентність» в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II)  впровадження» в частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа: Владислав Дейнеко, Асоціація «ЕнергоТранспарентність», тел. +38097 5990983, електронна адреса: [email protected]

Архіви