90-річна художниця-шістдесятниця Галина Григор’єва відкрила виставку творів у Львові

В експозиційному залі другого поверху відділу «Палац Потоцьких» Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького відкрито персональну виставку живопису київської художниці-шістдесятниці Галини Григор’євої.

SONY DSC

Про це Dailylviv.com поінформував організатор виставки – Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Персональна виставка живопису «Подивіться на рай тихий…» членкині НСХУ Галини Григор’євої, яка народилася 1933 році, працюватиме до 27 липня 2023 року.

Як розповідають організатори, відома київська мисткиня, живописець і графік, представниця українського шістдесятництва, репрезентувала понад 60 малярських полотен 1966–2021 років, у яких інспірації Античністю, фресками Софії Київської, раннім Відродженням і постімпресіонізмом, діалоги з класичним мистецтвом і власні формотворчі експерименти витворили гармонійний художній світ.

“Наскрізною у творчості Галини Григор’євої є тема раю – сакрального простору, втраченої і жаданої гармонії, віддзеркалена в інтерпретаціях християнської іконографії; мотивах світового живопису; образах природи, дому, саду; зображеннях птахів, плодів і квітів; інтермедіальній музичності; тонкому нюансуванні вишуканих сріблястих, золотавих, вохристих, рожевих тонів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сповнений миру і злагоди, радості і світла, живопис Галини Григор’євої поєднує людське та божественне, миттєве та вічне й відкриває замулені у повсякденні цінності і сенси буття.

Виставка «Подивіться на рай тихий…» є першою ретроспекцією доробку Галини Григор’євої в експозиційних просторах Львова й розкриває різні грані її творчості.

Архіви