Рекреаційно-реабілітаційний комплекс: забудовник оприлюднив оновлений проєкт

Готель з великою територією та басейном, апартаменти для тимчасового проживання, не вище чотирьох поверхів, лікувально-оздоровчий центр для ветеранів та воїнів, приватний дитсадок, розроблення джерел термальних вод.

Таку інфраструктуру передбачає оновлений та відкоригований проєкт забудовника SENSAR Development на вулиці Широкій, 2 у Брюховичах. А ще – 10 мільйонів гривень на будівництво нової місцевої школи як внесок у розбудову соціальної інфраструктури селища.

Про це йшлося у четвер, 13 липня, під час публічної презентації від SENSAR Development.

На публічну презентацію та громадське обговорення змін, які відбулися безпосередньо на ділянці, представники будівельної компанії запросили місцевих мешканців, громадських активістів, представників влади та журналістів.

Як повідомили представники SENSAR Development, компанія зайшла у цей проєкт орієнтовно рік тому. Це – релоковане підприємство зі Запоріжжя. Воно має усі юридичні підстави будувати, але громадськість та Львівська міська рада на це відреагували негативно.

Передісторія, яка спровокувала конфлікт, така. Перед своєю ліквідацією Брюховицька селищна рада погодила на вулиці Широкій, 2 щільну забудову багатоквартирного житла, торгових центрів та офісів. Місцева влада проігнорувала факт, що тут стоїть, хоч і недобудована, школа, яку Брюховицька сільрада «списала» своїм рішенням.

Коли була створена Львівська ОТГ і, відповідно, ліквідована Брюховицька сільрада – Львівська міська рада і мешканці заявили, що у фактично рекреаційній зоні не можна зводити багатоповерхівки.

Забудовник запевняє, що така ситуація стала для нього певним неприємним сюрпризом. Тому навіть маючи на руках абсолютно всі дозволи та документи, пішов на компроміс.

«Ми родом із Запоріжжя і маємо у своєму портфелі багато проєктів, три з яких добудували вже під час війни у місті за 40 км від лінії фронту. Вже маємо певний досвід в будівництві. Тому коли зіштовхнулись із такою ситуацією – а для нас це стало вперше за всі роки роботи – то вирішили дослухатись до бажань громади і піти їй назустріч.

Адже ми хочемо бути корисними в місті, яке нас прихистило, де ми зараз живемо, працюємо і будуємо. Війни в нашому житті достатньо, не хочемо ні ким воювати. Хочемо будувати сучасні проєкти, які будуть відповідати всім потребам часу і людей», – зазначив під час зустрічі засновник і CЕО SENSAR Development Марк Марченко.

Компроміс такий: реабілітація, рекреація, соціальний внесок на будівництво школи, готель та апартаменти лише для тимчасового проживання.

За словами Марка Марченка, на ділянці не буде багатоповерхівок чи торгових центрів, як планували на початку. Проєкт повністю переосмислили і комерційну привабливість вирішили шукати у побудові та адмініструванні готелю. Щільність забудови ділянки зменшили до 20-25%. Важливий аспект для рекреації – будуть збережені багаторічні дерева.

Готель з апартаментами теж не буде високим – на три, в деяких корпусах  – чотири поверхи, з басейном. Для готелю вже шукають міжнародного оператора – ведуть перемовини зокрема з «Хілтоном» та «Ріксусом». На першому поверсі будуть комерційні заклади і приватний дитячий садок.

Забудовник обіцяє збудувати реабілітаційний центр на 500 квадратних метрів і більше. Кажуть, це буде своєрідним продовженням проєкту UNBROKEN, який активно розвивається у Львові.

Оскільки будівельна компанія родом з прифронтового міста, то не з чуток знає, що таке С-300 та які руйнування бувають від удару ракетами. А тому тут прагнуть, щоб герої, які потребують лікування, могли якісно лікуватись і відновлюватись вдома, а не їхати за кордон.

У SENSAR Development повідомляють, що вже почали роботи з вивчення ґрунту, щоб визначити термальний водний потенціал на цій ділянці. У разі позитивних висновків фахівців готові коригувати проєкт, адже це комерційно привабливий фактор.

Недобудована школа, яка є на ділянці,за словами Марка Марченка, в аварійному стані і не підлягає відновленню: «Тому ми фінансово долучимось до будівництва нової школи в Брюховичах. Бо нам це не байдуже. Відповідний лист про 10 мільйонів гривень як соціального внеску вже завтра буде скерований у Львівську міськраду».

Архіви