У Львові навчають екзотичних професій і заробляють на цьому 3 млн грн (відео)

У центрі професійно-технічної освіти Львівського обласного центру зайнятості, що працює на вул. Княгині Ольги, 122, навчають 18 спеціальностей.

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, пише Dailylviv.com.

“Зокрема навчають таких спеціальностей, які вважаються в Україні екзотичними, наприклад, – водіїв трамваїв та тролейбусів для всієї країни. Навчаються цих спеціальностей у Львові, а практику відбувають у містах, звідки приїхали і де працюватимуть. У нас навчаються також механізатори 9 категорій. Це дуже важливо, адже можна здобути професію зі старту, не маючи жодної спеціальності, і підвищувати кваліфікацію до 9 категорій, на відповідну техніку – комбайни, трактори”, – пояснив директор.

Він також перелічив інші спеціальності, які сьогодні є дефіцитними на ринку праці і які можна здобути в центрі професійно-технічної освіти.

“У нас готують слюсарів сантехнічних систем, електрогазозварників. Зараз ми ліцензували навчання на слюсаря-авторемонтника для СТО. Також в центрі професійно-технічної освіти ЛОЦЗ можна отримати спеціальності перукаря, манікюрниці”,- повідомив директор.

Навчання для безробітних, за словами Василя Барилюка, відбувається за кошти професійно-технічної освіти за всіма спеціальностями. Однак в інший спосіб фінансують навчання, якщо працівника відрядило підприємство.

“Особи, які мають місце праці, проходять навчання або за свої кошти, або за кошти підприємств, які їх делегували, наприклад, ЛКП «Львівелектротранс», якщо воно знайшло осіб для працевлаштування на підприємство і хоче їх навчати”,-  розповідає Василь Барилюк.

За словами директора ЛОЦЗ, на цьому навчанні Львівський центр професійно-технічної освіти заробляє до 3 млн грн на рік.

“З 11 центрів профтехосвіти, які діють в Україні, наш центр заробляє найбільше коштів”,- підсумував Барилюк.

За його словами, найбільшими замовниками є «Львівелектротранс», «Агор ЛВ Лімітед», «Західний Буг».

Утім Львів — не єдине місто, де готують кадри для промисловості, сільського господарства, сфери послуг.

“У нас є центр професійно-технічної освіти в Рівному, який створений раніше, ніж львівський, і його база набагато потужніша: там навчання відбувається за 56 спеціальностями. За кошти центру зайнятості ми організовуємо навчання у будь-якому центрі профтехосвіти України. Рівненський навчальний центр у нас має найбільший попит”, –  наголосив Барилюк

Архіви