ЗМІ мають низьку кваліфікацію, нехтують стандартами і виконують волю власників – Андрій Болкун

На Львівщині видно тенденцію, коли ЗМІ працюють не як бізнеси, що продають інформаційний продукт, а як маніпулятивний інструмент для отримання бізнес-прибутку.

Так заявив на засіданні у Львівському прес-клубі на тему: «Якість регіональної журналістики: недостатня кваліфікація, зухвале нехтування стандартами чи виконання волі власників ЗМІ?» Андрій Болкун, заступник голови ЛОО НСЖУ.

"У Європі давно відомі стандарти журналістики, але чи відомі ці стандарти нашим журналістам, власникам ЗМІ, редакторам? Думаю, що їх не знають. Тому Спілка журналістів видала невелику книжечку, де ми зібрали всі стандарти, за якими працюють в Європі і в Україні", – наголосив Андрій Болкун.

"На жаль, дуже багато є речей маніпулятивних у наших ЗМІ. Коли редакція йде на шлях війни з тією чи іншою структурою, політсилою. Не функція редакції вести війну. Це, зрештою, також зазначено в стандартах", – сказав Андрій Болкун.

"У нас завжди власник сайту, на жаль, визначає його діяльність. А одним із стандартів журналістики є розмежування власника видання від редактора. Не може поєднуватися в одній особі і редактор, і власник ЗМІ. Так є в Європі. У багатьох львівських виданнях порушено це правило", – наголосив Андрій Болкун.

Архіви