Зі ста підприємств оборонпрому держава відновить тільки десять

Десять підприємств Укроборонпрому, серед яких і Львівський бронетанковий завод, отримають кредити від державних банків на постачання техніки для Міністерства оборони з відтермінуванням платежу на 18 місяців.

Про це сьогодні, 3 серпня, під час прес-конференції на тему: «Зупинка українських оборонних заводів як наслідок саботажу львівських народних депутатів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони  Іван Вінник.

– У першому кварталі 2018 року Міністерство оборони розрахується за танки та озброєння, яке виготовлять десять оборонних підприємств України. 
За його словами, з 1 вересня цього року Міноборони України має замовити у Львівського бронетанкового заводу 68 танків Т-72 та близько 20 броньованих машин «Дозор».

Він додав, що загалом в Україні є близько ста підприємств оборонної промисловості. Всі вони занепали за останні двадцять років. І наразі держава намагається зберегти та відновити десять з них. Заводу ЛОРТА в цьому переліку немає.

Також, за словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ігоря Васюника, нардепи будуть вимагати від Львівської міської ради та міського голови Андрія Садового скасувати  земельний податок для оборонних підприємств Львівщини.

– Я вважаю ганебним, що ці підприємства платять мільйони гривень земельного податку. Вони ж на цій землі не торгують, – каже він. 

Архіви