Львівський бронеавтомобіль «Дозор» візьме участь у параді до Дня Незалежності

Український броньований автомобіль «Дозор», який був виготовлений на Львівському бронетанковому заводі, зараз готується до участі в параді до Дня Незалежності України.

Про це сьогодні, 3 серпня, під час прес-конференції на тему: «Зупинка українських оборонних заводів як наслідок саботажу львівських народних депутатів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського державного підприємства «Львівський бронетанковий завод»  Роман Тимків.

– «Дозор» – це єдина броньована колісна машина, розроблена та зроблена в Україні, яка пройшла державні випробування і зараз передана у війська. Це значить, що процес, який триває в країнах від п’яти до семи років, ми скоротили до одного року і чотирьох місяців, – каже він.

За його словами, випробування «Дозору» розпочалися у серпня минулого року та закінчилися в грудні. Після них було внесено зміни до конструкції автомобіля. 
І зараз спільно з розробником, Харківським конструкторським бюро імені Морозова, передано «Дозор» у війська.

За словами секретаря Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони  Івана Вінника, вищезгадана машина була першою за останні десять років, яку українські конструктори та українські виробники оборонної промисловості виготовили з нуля за відсутності фінансування з боку держави.

– Попередні міністри оборони довго мріяли на місці цього підприємства побудувати черговий житловий комплекс, – зауважив він. 

Архіви