Жінки-офіцери в дитинстві в ляльки не бавляться

«Моя бабця була однією з перших жінок-полковників, які служили у Збройних силах США. Вона також брала участь у бойових діях у В’єтнамі. І саме приклад бабусі надихнув мене на те, щоби стати військовою».

Так пояснила своє рішення піти до армії командир роти ЗС США, капітан Леслі МакБрайд. Про це вона повідомила сьогодні, 9 березня, під час дискусії на тему: «Жінка в арміях НАТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі. 

– Я росла з трьома старшими братами. І крім гри в ляльки, ми бавилися в багато інших ігор, – згадує американська капітан. 
Вона також додала, що статус військовослужбовця не позбавляє її жіночності та інших благ, які мають жінки не дотичні до армії.

– Мій найближчий брат за віком – також військовий. Він – сержант. Але на церемонії він вручав мені капітанські погони. Наша родина дуже пишається нами, – каже Леслі МакБрайд.

Заступник командира роти з підготовки фахівців тилового забезпечення навчального центру Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного, капітан Ганна Брунарська також з династії жінок-військових.

– Я з дитинства міряла стати військовою, тому що в мене мати була військова. Мені подобалася і форма і військовий вишкіл, і дисципліна, – каже вона.

За словами української жінки-капітана, в дитинстві вона бавилася з братами в дуже рухливі ігри з уявною стріляниною. Саме тому вона пішла навчатися у військовий вуз. Зате брати залишилися цивільними.

– Але мої брати не стали військовими. Мій рідний брат став геодезистом. А два двоюрідні – художники-іконописці, – каже Ганна Брунарська.

Військовий інженер, офіцер, який відповідає за модернізацію системи тилового забезпечення в рамках операції UNIFIER (Місія з підготовки українських підрозділів інструкторами ЗС Канади), майор Меліса Рамессар каже, що в неї бажання стати військовим виникло в дуже молодому віці.

– Проте мені все одно подобається рожевий колір. І автомобілі. Тому я  вивчала інженерну справу в інституті, дуже люблю подорожувати дикою природою. І саме це допомогло мені у прийнятті рішенні стати військовою, – каже вона.  

Архіви