На Яворівському полігоні командир роти – вагітна жінка

У бригаді Збройних сил США, яка зараз дислокується в Україні та виконує завдання на Яворівському полігоні, є командир роти – вагітна жінка. І вона дуже пишається своїм станом.

 Про це сьогодні, 9 березня, під час дискусії на тему: «Жінка в арміях НАТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила командир роти ЗС США, капітан Леслі МакБрайд.

– Вона каже, що бути вагітною – це дуже відповідально, але разом з тим для неї це великий подарунок, – каже американська капітан. 
При цьому жінці-військовій вагітність абсолютно не заважає виконувати свої професійні обов’язки.

– У нас є спеціальні декретні відпустки. Також є спеціальна програма для допомоги військовим. І якщо жінка виїжджає за кордон з військовою місією, то є програми, які допомагають їй з нянею або надають інші можливості для жінки та дитини, – каже  капітан Леслі МакБрайд.

За її словами, у Збройних силах ЗС США є навіть спеціальна військова уніформа для вагітних жінок. 
– Також для них змінюють розклад дня та фізичні навантаження, щоби зберегти здоров’я дитини і матері, – каже американка.

За словами військової інженера, офіцера, яка відповідає за модернізацію системи тилового забезпечення в рамках операції UNIFIER (Місія з підготовки українських підрозділів інструкторами ЗС Канади), майора Меліси Рамессар, в канадській армії є спеціальна відпустка, яку надають вагітним жінкам. А також – відпустка з догляду за дитиною, яку може брати як чоловік, так і жінка.

– Ми також маємо можливість «підганяти» форму для вагітних жінок, – каже вона.

За словами заступника командира роти з підготовки фахівців тилового забезпечення навчального центру Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного, капітана Ганни Брунарської, в українській армії також є система допологових та післяпологових відпусток та відпустка, яку надають до трьох років для догляду за дитиною.

–  Я – мама двох діток. Миколці 10 років, Катрусі – 5. Я пишалася, що я вагітною проходила службу і не бачила в цьому проблем. Своїм підлеглим я також кажу, що не виникає ніяких проблем у вагітних жінок-військових, – каже вона. 

Архіви