Завтра у 3-й комунальній стоматполіклініці Львова не зможуть лікувати хворих?

Завтра 3-я комунальна стоматологічна поліклініка Львова може залишитися без електроенергії та води. Але жодних заборгованостей або порушень поліклініка не має.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему:«Медустанову намагаються відімкнути від електро- та водопостачання. Мешканці Залізничного району, громадські організації учасників АТО стали на захист 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив завідувач терапевтичного відділення 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки Львова, учасник АТО Олександр Бурій.

Нагадаємо, що Львівська міська рада 9 лютого 2017 року прийняла ухвалу про «Припинення комунальних стоматологічних поліклінік Львова шляхом перетворення їх у Комунальні некомерційні підприємства». Проте працівники цих поліклінік не погодилися з таким рішенням. І вже другий рік стоматологи доводять своє право працювати там, де вони хочуть.

За словами заступника головного лікаря 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки Львова Ірини Шишковської, одного дня вони довідалися, що головний лікар установи розірвав угоду з фірмою, яка надає послуги з вивезення сміття. Наступного дня колектив терміново уклав угоду з іншим перевізником. Потім помітили, що у підвалі приміщення з’явилася вода.

– Ми викликали аварійку зі «Львівводоканалу». Нам сказали, що все – добре, вони не бачать проблеми. Ми знайшли інших спеціалістів, які не є дотичними до «Львівводоканалу». Вони виявили заглушку на каналізаційній трубі. Ми знову викликали аварійку і змусили їх зняти цю заглушку, – лікарка розповідає, що після цього працівники чергували біля каналізаційного колодязя і впіймали працівників «Львівводоканалу», які хотіли знову поставити заглушку. Цих осіб передали поліції.

Заступниця головного лікаря стверджує, що листи про відмову від послуг водопостачання, каналізації та електроенергії пише головний лікар, якого їм призначили з міської ради.

Голова профспілки стоматологічної поліклініки Надія Тацій каже, що відразу після призначення нового головного лікаря, трудовий колектив висловив йому недовіру. Але міські чиновники знехтували рішенням профспілкових зборів.

Натомість депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич вважає, що на посаду головного лікаря потрібно провести конкурс. Аби переможець, крім високих професійних та особистих якостей, мав підтримку трудового колективу.

– Змінити назву – це одне. А що буде далі, як буде далі розвиватися ситуація – мені не зрозуміло. Я не знаю, як будуть отримувати послуги соціально незахищені особи. Тим більше, я не вважаю нормальним відімкнення води та електроенергії в медичному закладі. Можливо, варто провести конкурс на посаду головного лікаря, – висловив він свою думку. 

Щоби довідатися думку місцевих мешканців, стоматологи змусили міську раду провести громадські слухання.

– Мешканці висловилися за збереження єдиної комунальної стоматологічної поліклініки в районі. Ми зібрали 1900 підписів, – каже громадський активіст Зиновій Саляк.

У Львові вже, згідно з ухвалою ЛМР, реформували дві стоматологічні поліклініки. І, як повідомила лікарка-терапевт, стоматолог 5-ї комунальної стоматологічної поліклініки Львова Ніна Конєвська, лікарі повинні платити, аби їм дозволили вийти на роботу.

–  Хто хоче прийти на роботу, той мусить заплатити 200 гривень. Головний лікар каже, що треба заплатити за комунальні послуги. А нам вже 9 місяців не платять зарплати. Всі наші 48 лікарів звернулися до суду. Суд своїм рішенням змусив міськраду заплатити нам зарплату. Але виконавча служба відповіла нам, що грошей немає, і ніхто нічого нам не виплатить, – розповідає лікарка.

Зі свого боку, завідувач терапевтичного відділення 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки Львова, учасник АТО Олександр Бурій попередив, що якщо завтра буде знеструмлена установа, то працівники та активісти вдадуться до акцій непокори. 

Архіви