Найбільш публічними у Львові визнали депутатів

Перше місце у рейтингу публічності міст України посідає Івано-Франківськ. Друге місце – Київ. А третє поділили між собою Львів, Вінниця, Чернівці та Луцьк.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему:

«Міський голова, виконавчі органи чи депутати – хто у Львові працює найбільш публічно? Результати вимірювання Індексу публічності 2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор кампанії «Вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування», представник ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

– За останні п’ять років ми спостерігаємо, що публічність муніципалітетів збільшується. Це не динамічний, а повільний ріст. Але з 2013 року цей ріст становить 13 відсотків. Найбільш динамічно зростала активність депутатського корпусу. За ці п’ять років їхній приріст складає 22 відсотки. Для виконавчих органів лише – плюс три відсотки. Найбільше зростання активності депутатів простежуємо на межі 2015-2016 року, після оновлення складу місцевих рад, – говорить він.

За словами експерта, за ці п’ять років вже сформувалася група міст-лідерів, які час від часу ротуються.

– Сюди входять Івано-Франківськ, Луцьк, Вінниця, Київ, Чернівці, Львів. Хоча у 2014 році Львів мав невисокий рейтинг – 49 відсоток. А зараз його позиція найвища – 72 відсотки публічності. Але досі немає міста, яке би мало, бодай, 90 відсотків публічності, – констатує  Олександр Неберикут.

Лідеру цьогорічного рейтингу – депутатам, чиновникам та меру Івано-Франківська – посісти першу позицію допомогла педантичність.

– Він посів перше місце в рейтингу через те, що дуже рутино, скрупульозно та дисципліновано виконував усі приписи закону, які стосуються оприлюднення інформації, взаємодії з мешканцями, оперативного врахування всіх змін в законодавстві, – говорить координатор кампанії «Вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування».

Також незмінною в рейтингу публічності є група аутсайдерів так само не змінюється протягом цих п’яти років. До них належить Одеса, Ужгород, Полтава, Дніпро, Черкаси.

Довідка
Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання робили також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовують уже п’ятий рік поспіль. Він має на меті оцінити, наскільки публічно приймають рішення і втілюють у життя політику муніципалітетів і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.

Система показників індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org.

Архіви