Завтра під Верховною Радою розпочне роботу всеукраїнське селянське віче, – голова Асоціації

Завтра, 3 жовтня, о 9.00 під стінами Верховної Ради розпочне роботу всеукраїнське селянське віче.

Його мета – зупинити прийняття непродуманих і швидких рішень зі зняття мораторію на землю і змусити владу широко обговорити з профільними громадськими організаціями, селянами та фермерами тих законодавчих актів, які мають запровадити ринок землі в Україні.

Про це сьогодні, 2 жовтня, під час пресконференції у Львівському пресклубі повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослав Кардаш.

– Негативні наслідки зняття мораторію а землю в різних країнах, зокрема в країнах Прибалтики, у Болгарії, призвели до того, що селяни не мають змоги працювати на своїй землі, стають залежними від зовнішніх чинників, зовнішньої продукції,- застерігає голова Асоціації.

За його словам, Україні нав’язують компрадорську систему обігу землі. Вона полягатиме в тому, що окремі резиденти країни будуть отримувати фінансування і вказівки нерезидентів України, які перебувають з кордоном з фінансовими мішками.

– Законопроект про зняття мораторію і запровадження ринку землі передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення, передусім державних земель, в одні руки. Першочергове право на придбання змлі отримують юрособи. Ми полічили, що на Львівщині 15% в одні руки, які передбачені законопроектом, складуть майже 200 тисяч га землі. Таких кілька власників – і фермерства не стане. Ми проти цього. Землю, насамперед, мають отримувати фізичні особи.

Ярослав Кардаш переконаний, що це – не повноцінний закон, якого вимагає наше суспільство. Він більше подібний на внесення змін до пунктів і положень різних законодавчих і нормативних актів і в ньому закладена величезна міна уповільненої дії, яка після зняття мораторію спрацює, призведе до ліквідації фермерства, продажу землі і до втрати незалежності держави.

– Учорашнє підписання формули Штанмаєра – це ще один крок, який збігся зі зняттям мораторію на землю і прийняттям закону про ринок земель, що ще раз показує, що влада зливає Україну, – наголосив Ярослав Кардаш.

Він закликав селян і фермерів Львівщини приїхати на завтрашнє віче, аби продемонструвати, що селянські бунти не припинилися.

Архіви