Шість панів можуть купити всі землі Львівської області

Від такої небезпеки сьогодні, 2 жовтня, під час пресконференції у Львівському пресклубі застеріг президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

За його словами, новий законопроект про ринок землі, який форсовано хоче прийняти влада, передбачає продаж 15% землі в одні руки. Це на Львівщині – 200 тисяч гектарів. Отже шість панів, які прийдуть, можуть купити всі землі Львівської області.

– Землю пересічні українці не куплять, бо в них грошей немає. 93-95% українців, які живуть в селі, навіть не сплачують єдиного соціального внеску, не мають звідки. На 281 тисячу членів особистих селянських господарств ми маємо 700 фермерів на Львівщині. Село є, а фермерства немає. Це можна назвати “новим геноцидом”. Село винищують,- наголошує Зеновій Бермес.

Він проводить паралелі зі сусідньою Польщею не на користь України.

– Польська влада не скасувала міністерство сільського господарства і розвитку села. Пріоритет на придбання землі у Польщі мала фізособа. Але обмеження для неї становило 300 га. На території гміни треба було прожити не менше п’яти років, щоб купити землю.

За словами голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослава Кардаша, на початках землю в Польщі міг придбати лише поляк.

-Сьогодні в них дозволений продаж землі іноземцям, але в них у Конституції, як і в Румунії, записано, що основою ведення сільського господарства є сімейне фермерське господарство. Ми також вимагаємо, щоб в нашій Конституції була задекларована така норма. Щоби надалі не допустити монополізації сільського господарства, розвитку латифундій. Бо це призводить до знищення українського села вже сьогодні. Близько 50 сіл щороку щезає з карти держави,- б’є на сполох Ярослав Кардаш.

dailylviv.com

Архіви