Законодавство України не захищає ті об’єкти, які внесені до списку ЮНЕСКО

Основна проблема охорони культурної спадщини полягає у відсутності законодавчих ініціатив про статус об’єктів ЮНЕСКО. Яскравим прикладом у цьому випадку є нищення архітектури Львова та області. Бізнес дає хабарі продажним чиновника, в результаті вони кивають на чиновників у Києві, а ті у свою чергу кивають на львівських чиновників. Про це сьогодні, 26 червня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив народний депутат від ВО «Батьківщина» Ігор Васюник.

За його словами, цю проблему може вирішити тільки на законодавчому рівні.

Для цього вже створено робочу групу з нардепів та експертів, яка займатиметься напрацюванням законодавчих ініціатив про статус об’єктів ЮНЕСКО.

Васюник запевнив, що законодавці ініціативи знайдуть підтримку в об’єднанні нардепів «Львівщина».

Як зазначив віце-президент Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS) Андрій Салюк, у чинному законодавстві немає жодного слова про пам’ятки ЮНЕСКО.

«Законодавство фактично не дає визначення цьому поняттю і не захищає ті об’єкти, які внесені до списку ЮНЕСКО. Це дуже важлива ініціатива, яка допоможе уникнути гострих дискусій з чиновниками та забудовниками», – наголосив Салюк.

Напрацювання робочої групи, законодавчу ініціативу нардепів представлять у вересні-жовтні 2013 року.

Архіви