Молоді безробітні на Львівщині вирощують суницю,малину, кролів, бджіл

Послугами обласної служби зайнятості у січні-травні 2013 року скористалися 23,8 тис. осіб віком до 35 років, що мали статус безробітного. Порівняно з відповідним періодом минулого року чисельність безробітної молоді, котра шукала роботу за посередництва служби зайнятості, збільшилась на 3,0 тисячі (або на 14,3%). Про це сьогодні, 26 червня, на круглому столі з проблем молодіжного безробіття повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Але молодіжне безробіття – загальна проблема. Вона характерна не лише для України, а й для країн Старого Світу. Рівень безробіття серед молоді до 25 років у Євросоюзі сягнув у березні 23,5%. Найнижчий рівень молодіжного безробіття зафіксований в Німеччині та Австрії (7,6%). Найбільша кількість непрацюючих молодих людей проживає в Греції: їх кількість сягає 59,1%. За офіційними даними, в Україні рівень безробіття серед молоді перевищує 17%.
Чисельність випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів освіти на обліку Львівської обласної служби зайнятості у січні-травні 2013 року, порівняно з відповідним періодом торік, дещо зменшилась і становила відповідно 2,0 тис. (торік — 2,3 тис.) та 1,3 тис. осіб (торік — 1,5 тис.).
Найбільше безробітних випускників вишів було серед тих, хто свого часу обрав спеціальності «Бухгалтерський облік», «Сестринська справа» (для молодших спеціалістів), «Правознавство», «Облік і аудит», «Фінанси і кредит», «Менеджмент», «Менеджмент організацій», «Економіка підприємства».
Серед безробітних випускників професійно-технічних закладів освіти переважали особи, котрі здобули професію кухаря, перукаря (перукар-модельєр), оператора комп’ютерного набору, слюсаря з ремонту автомобілів, обліковця бухгалтерських документів, еклектрогазозварника.
Заходами активної політики зайнятості охоплено 7,8 тис. представників молодого покоління (кожного третього), у т. ч. роботою забезпечено 3,5 тис. (рівень працевлаштування безробітної молоді склав 14,9%), професійне навчання проходили 2,7 тис., до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 1,6 тис. молодих краян, інформує Львівський обласний центр зайнятості.
Із загального числа працевлаштованих службою зайнятості започаткували власну справу 153 молоді особи (торік — 124).
Із січня цього року служба зайнятості України працює у новому правовому полі, оскільки ввійшов у дію Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI. Окремі положення Закону націлені на збалансування попиту та пропозиції робочої сили, зростання темпів створення нових місць праці,а також зменшення рівня молодіжного безробіття, залучення підприємливих краян до бізнесової діяльності, посилення мотивації найманого персоналу та роботодавців до легального працевлаштування.
Для прикладу, впроваджується механізм стимулювання фірм і компаній до створення нових робочих місць шляхом надання компенсацій зі сплати єдиного соціального внеску. На фінансову підтримку можуть розраховувати роботодавці, які забезпечуватимуть місцем праці терміном понад два роки молодь, котра вперше шукає роботу, або тих, хто недостатньо конкурентоспроможний на ринку праці. Компенсаційні виплати передбачені й для суб’єктів малого бізнесу, що працевлаштовуватимуть безробітних на новостворені робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Асигнування надаватимуться щомісячно упродовж першого року роботи працівників, а їхня сума дорівнюватиме розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу.
Роботодавці, що впродовж року створюють робочі місця, працевлаштовують на них працівників і виплачують їм заробітну плату у не нижчому ніж три мінімальні заробітні плати розмірі, наступного року можуть скористатися правом на 50-відсоткове зменшення розміру єдиного соціального внеску. Всі ці положення стосуватиметься й тих роботодавців, які надаватимуть перше робоче місце.
У чинному законодавстві у сфері зайнятості прописані дієві інструменти для підтримки підприємницьких ініціатив. Пріоритетним в цьому напрямі є започаткування власної справи в сфері агробізнесу.
Упродовж 2012 року бізнес-планами зацікавилися близько 80 громадян Львівської області, з них 60 осіб започаткували підприємницьку діяльність ґрунтуючись на бізнес-планах, розроблених структурними підрозділами Львівської ОДА.
Молоді підприємці для реалізації обрали такі проекти: «Вирощування глив» (11 осіб), «Розведення бджіл у фермерському господарстві» (10 осіб), «Вирощування овочів в особистому селянському господарстві» (8 осіб), «Вирощування кролів для задоволення потреб ринку та отримання прибутку» (7 осіб), «Промислове вирощування суниці» (6 осіб), «Вирощування ремонтантної малини в умовах Львівщини» (3 особи), «Підприємство з вирощування риби» (3 особи), «Утримання молочного поголів’я у фермерському господарстві» (2 особи), «Вирощування курей-бройлерів» (2 особи), «Вирощування гусей на птахофермі до 1000 голів» (2 особи), «Відгодівля м’ясного молодняка свиней» (2 особи), «Розведення і вирощування перепілок» (2 особи), «Програма вирощування кролів» (1 особа), «Виробництво молока на міні-фермі з 16 корів» (1 особа).
Упродовж 5 місяців поточного року, ґрунтуючись на бізнес-планах Львівської ОДА, підприємницьку діяльність в сфері агробізнесу уже започаткували 49 мешканців Львівської області.
Зокрема, 12 молодих підприємців вирощують гливи, 9 – овочі, 8 – займаються розведенням кролів, 5 – розводять бджіл у фермерському господарстві, 4 особи – вирощують перепілок, 3 – курей-бройлерів, 2 – вирощують суницю, по 1 особі обрали розведення курей-несучок, гусей, риби та свиней, та ще по 1 особі вирощують малину та смородину в умовах Львівщини.

Довідка
Станом на 21 червня 2013 року чисельність безробітної молоді на обліку обласної служби зайнятості становила 12,7 тис. Осіб. Частка молоді у віці до 35 років у загальних обсягах зареєстрованого безробіття – 47,9% (на відповідну дату торік —47,7%).

Архіви