Закон стимулює безробітного уникати роботи, – директор

Закон «Про зайнятість населення» написаний для комфортного перебування безробітного в центрі зайнятості.

Про це сьогодні, 25 листопада, під час прес-конференції на тему:  «Реформування ринку праці та зайнятості Львівської області: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості  Василь Барилюк.

– Для прикладу. Працювала людина в банку в Мостиськах, втратила роботу. І ми розуміємо, що найближчим часом вакансії банкіра в Мостиськах не буде. А підходяща робота, за законом, має бути в межах Мостиського району. Тому цей безробітний зможе перебувати на обліку і цілий рік отримувати допомогу в межах чотирьох мінімальних зарплат. А це – неправильно, – вважає директор Львівського обласного центру зайнятості.

За його спостереженнями, дуже багато таких осіб, особливо з прикордоння, не поспішають офіційно працевлаштовуватися, тому що їм вигідно отримувати допомогу і перевозити контрабанду через кордон.

– А має бути так: якщо за три місяці не знайшли роботу за спеціальністю, то треба погоджуватися на будь-яку іншу, – каже Василь Барилюк.

Він наголосив, що цього року з 42 681 працевлаштованих тільки 17 890 тисяч мали статус безробітного.

– Тобто людина приходить до нас, а ми кажемо: «Ми маємо для вас роботу». Є навіть скарги, коли люди пишуть, що прийшли за допомогою, а їм пропонують роботу. Утриманські настрої зараз не пройдуть, – каже директор Львівського обласного центру зайнятості.

Він також просить роботодавців не сприяти «професійним безробітним». 
Василь Барилюк наголосив, що в закон «Про працевлаштування населення» треба вносити зміни і пропозиції зі Львова вже скеровано в профільне міністерство.

Архіви