З томосу найбільше виграли опозиційні сили, – релігієзнавець у Львові

На темі томосу більше виграв не Порошенко і його партія, а опозиційні сили, зокрема "Опозиційний блок".

Такий несподіваний висновок сьогодні, 21 грудня, під час засідання Громадського прес-центру “Вибори-2019” на тему: “Як томос вплине на президентську виборчу кампанію?” зробив директор РІСУ (Релігійно-інформаційної служби України) Тарас Антошевський.

-Вони змогли на себе посадити корону захисників канонічного православ’я, що вони – єдині, які захищають московський патріархат в Україні і боряться з розкольниками. У цьому випадку використання передвиборчої ситуації з їхнього боку було найбільш активним, успішним. Навіть на рівні Верховної Ради частина прихильників чи членів БПП неохоче долучалися до цієї справи. Якщо їхні округи на сході України, то вони програють. Бо їхні опоненти з проросійських сил будуть активно використовувати серед російської пастви цю ситуацію,- наголосив Тарас Антошевский.

Але в геополітичному масштабі, за словами директора РІСУ, Москва та її прихильники в Україні програли велику стратегічну битву. 

– Як би Москва не намагалася переконати, що це – не канонічно, що ніхто це не визнає. Під час богослужінь на рівні предстоятелів різних церков уже звучать згадування митрополита Епіфанія, предстоятеля Православної церкви в Україні. 

Тарас Антошевський вважає, що зміни в релігійній позиції Порошенка почали відбуватися з 2014 року.

 –Цей знаковий крок означає, що в ньому щось помінялося особисто. Що він має державницьку позицію,- каже релігієзнавець.

При цьому, директор РІЦУ нагадав, що Порошенко завжди був прихильником московського патріархату. 

-На початку 2005 року він, як голова РНБУ, їздив до Москви, зустрічався з патріархом Кірілом і запевнив його, що все гаразд і переслідування московського патріархату в Україні не буде. Пізніше він намагався сконтактувати Президента  Ющенка з різними особами московського патріархату. 

Але оскільки зараз починається виборчий процес, то, за словами Антошевського, темою томосу будуть спекулювати. Томосом на виборах не скористається лише той, хто не знає, як це використати.

dailylviv.com

Архіви