З брехні й лукавства виводить геній Андрея Шептицького, – Кубів

Степан Кубів
Сьогодні, 27 жовтня, у Львові презентували книгу послань митрополита Андрея Шептицького «Наша державність. Як будувати Рідну Хату».

«Навіть попри те, що послання було написане майже 70 років тому, головні ідеї її автора і досі залишаються актуальними», – розповів науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України Іван Паславський.

Книга з’явилась у видавничому відділі «Артос» Фундації «Андрей» за сприяння Мистецького фонду Короля Данила та Львівської міської організації партії «Фронт Змін» накладом 3 тисячі примірників. «Всі вони будуть розповсюджуватись безкоштовно. Частину з них передадуть до місцевих та районних бібліотек, а також розішлють чиновникам в районні ради. Ця книжка має стати щоденником для всіх людей, незалежно від їхнього віросповідання. Саме в період брехні, незрозумілості, лукавства потрібно зворушити свідомість людей. Праця Андрея Шептицького дає відповіді на усі питання сьогодення», – розповів співзасновник Мистецького фонду імені Короля Данила Степан Кубів.

Книга побачила світ у ювілейний рік вшанування Митрополита. Викладач Українського католицького університету Юрій Підлісний розповів, що у своєму посланні Андрей Шептицький поставив питання не лише української державності, а й питання фундаменту, на якому цю «Хату» можна будувати. Ця праця є важлива тим, що закладає ідеали.

За словами співзасновника Мистецького фонду імені Короля Данила Мирослава Отковича, книга «Наша державність. Як будувати Рідну Хату» – це велика за об’ємом духовної думки праця. Щоб керуватися настановами Митрополита, треба мати глибоку підготовку, аби зрозуміти що говорив Андрей Шептицький для нас. «Зараз ніхто не говорить про духовність, культуру, ті аспекти, які б зараз мали бути на першому місці».

Архіви